• خانه
  • اخبار
  • قبل از اینکه گوگل حساب های رایگان Gsuite را از بین ببرد، چرا یک طرح ایمیل خانوادگی ارائه نمی دهید؟

قبل از اینکه گوگل حساب های رایگان Gsuite را از بین ببرد، چرا یک طرح ایمیل خانوادگی ارائه نمی دهید؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قبل از اینکه گوگل حساب های رایگان Gsuite را از بین ببرد، چرا یک طرح ایمیل خانوادگی ارائه نمی دهید؟


قبل از اینکه گوگل حساب های رایگان Gsuite را از بین ببرد، چرا یک طرح ایمیل خانوادگی ارائه نمی دهید؟

افزایش (اعتبار: Google)

برخی از کاربران قدیمی گوگل با یک انتقال دشوار روبرو هستند. در روزهای اولیه خدمات بهره‌وری متمرکز بر کسب‌وکار گوگل که ابتدا Google Apps for Your Domain، سپس GSuite و اکنون Google Workspace نامیده می‌شود، Google حساب‌های Google رایگان با مارک Google ارائه می‌دهد. از سال 2006 تا 2012، کاربران می‌توانستند یک حساب Google Apps/GSuite رایگان با یک دامنه سفارشی ایجاد کنند، بنابراین ایمیل آنها به‌جای «@gmail.com» به دامنه‌ای که متعلق به آنها بود خاتمه می‌یابد. در ژانویه، گوگل تغییر خط مشی قابل توجهی را اعلام کرد و به این کاربران گفت که باید شروع به پرداخت نرخ استاندارد کسب و کار برای حساب های گوگل خود کنند وگرنه با بسته شدن حساب مواجه خواهند شد. این به‌طور غیرمنصفانه‌ای برای کاربرانی که یک حساب کاربری رایگان ایجاد کرده‌اند، بدون اخطار در مورد اینکه ممکن است Google برای آن هزینه‌ای دریافت کند، فرشی را جذب می‌کند. این افراد عمیق هستند، با تمام داده ها، ایمیل ها و خریدهای ذخیره شده در این حساب ها، و مانند باج گیری از داده ها است که ناگهان به آنها بگویید که باید پرداخت کنند یا همه چیز را از دست بدهند.

گوگل بعداً کمی عقب‌نشینی کرد و یک گزینه فرار مبهم ارائه کرد و قول داد که روزی این کاربران Legacy Gsuite می‌توانند داده‌ها و خریدهای خود را به یک حساب کاربری رایگان Gmail منتقل کنند – با این هشدار که Google دیگر ایمیل آنها را با دامنه سفارشی میزبانی نخواهد کرد. بسیاری از جزئیات مهم و خاص این طرح انتقال هنوز عمومی نشده است، اما چه است مهلت پرداخت و بستن حساب ها مشخص است و کاربران با افزایش اضطراب خود به حال خود رها می شوند.

مشکل اصلی این است که گوگل در واقع متوقف شد ارائه یک ایمیل با دامنه سفارشی به کاربران و اکنون این کاربران Legacy Gsuite هیچ راه واضحی برای ارتقا ندارند. در گذشته استفاده از Google Apps / Gsuite برای مقاصد غیرتجاری اشکالی نداشت و گوگل حتی آن را تشویق می کرد. فقط به پست وبلاگ اصلی Google Apps برای دامنه خود نگاه کنید، که می گوید گوگل این سرویس را پس از “گوش دادن به بازخورد هزاران کسب و کار کوچک، مدارس K-12، سازمان های غیرانتفاعی، دانشگاه ها، راه اندازی کرد. حتی خانواده‌هایی که وب‌سایت‌های خودشان را دارند.» گوگل خانواده ها را تشویق به استفاده از آن کرده است و اکنون به این خانواده ها می گوید که در تجارت هستند.

8 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات