• خانه
  • اخبار
  • قانون پیشنهادی مینه سوتا، الگوریتم های حمایت از کودکان را ممنوع خواهد کرد

قانون پیشنهادی مینه سوتا، الگوریتم های حمایت از کودکان را ممنوع خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قانون پیشنهادی مینه سوتا، الگوریتم های حمایت از کودکان را ممنوع خواهد کرد


تصویر یک کد باینری که تعداد زیادی یک و صفر را نشان می دهد.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | fotograzia)

قانونگذاران مینه سوتا در تلاش هستند تا پلتفرم های رسانه های اجتماعی را از استفاده از الگوریتم هایی برای توصیه محتوا به افراد زیر 18 سال منع کنند. این لایحه روز سه شنبه توسط کمیته مالی و سیاست مجلس نمایندگان با ۱۵ رای موافق در برابر ۱ رای موافق تصویب شد. قانون بالقوه ایالتی به کمیسیون مالی و قانون مدنی مجلس نمایندگان می رود، که آن را در لیست استماع 22 مارس قرار می دهد.

ممنوعیت این الگوریتم برای پلتفرم‌هایی با حداقل ۱ میلیون دارنده حساب اعمال می‌شود و می‌گوید این شرکت‌ها «از استفاده از الگوریتم رسانه‌های اجتماعی برای هدف قرار دادن محتوای تولید شده توسط کاربر برای دارندگان حساب زیر ۱۸ سال منع خواهند شد». استثناهایی برای محتوای ایجاد شده توسط دولت های فدرال، ایالتی، یا محلی و توسط مدارس دولتی یا خصوصی وجود دارد.

در این لایحه آمده است: «این لایحه پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک، اینستاگرام، یوتیوب، واتس‌اپ، تیک تاک و دیگران را از استفاده از الگوریتم‌هایی برای هدف قرار دادن کودکان با انواع خاصی از محتوا منع می‌کند.» «این لایحه به هر کسی که یک پلتفرم رسانه اجتماعی با بیش از یک میلیون کاربر دارد ملزم می‌کند که ویژگی‌های الگوریتم را برای حساب‌های متعلق به افراد زیر ۱۸ سال غیرفعال کند. شرکت های رسانه های اجتماعی “مسئول خسارت و جریمه مدنی 1000 دلاری برای هر تخلف خواهند بود.”

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات