• خانه
  • اخبار
  • قاضی حکم داد تسلا باید 15 میلیون دلار به کارمند سابق خود به دلیل آزار نژادپرستانه “شرم آور” بپردازد.

قاضی حکم داد تسلا باید 15 میلیون دلار به کارمند سابق خود به دلیل آزار نژادپرستانه “شرم آور” بپردازد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
قاضی حکم داد تسلا باید 15 میلیون دلار به کارمند سابق خود به دلیل آزار نژادپرستانه "شرم آور" بپردازد.


نمای هوایی از خودروهای پارک شده در پارکینگ کارخانه تسلا.  لوگوی تسلا روی بتن نقاشی شده است.

بزرگنمایی / اتومبیل‌های پارک شده در کارخانه تسلا فرمونت در فرمونت، کالیفرنیا، در 10 فوریه 2022 (اعتبار: گتی ایماژ | جاش ادلسون)

روز چهارشنبه، یک قاضی فدرال ادعای تسلا را مبنی بر اینکه تسلا مسئول آزار نژادپرستانه «شرم آور» توسط یک کارگر سابق کارخانه نیست، رد کرد. ویلیام اوریک، قاضی منطقه ای ایالات متحده، آنچه را که «تجدیدنظر طلبی رقیق شده تسلا» خواند، که رنج شاکی اوون دیاز را «خفیف و کوتاه مدت» توصیف کرد، رد کرد.

با این حال، قاضی پاداش مالی دیاز را کاهش داد. در حالی که هیئت منصفه به دیاز 6.9 میلیون دلار غرامت و 130 میلیون دلار غرامت پرداخت کرد، اوریک این مبلغ را 1.5 میلیون دلار خسارت و 13.5 میلیون دلار خسارت تعیین کرد. او نوشت که غرامت 1.5 میلیون دلاری جدید “بالاترین پاداشی است که توسط شواهد تایید شده است” و غرامت جنایی طبق قوانین ایالات متحده می تواند 9 برابر بیشتر باشد.

اوریک در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه شمالی کالیفرنیا گفت: “شواهد آزاردهنده بود.” «هیات منصفه شنیدند که کارخانه تسلا پر از نژادپرستی است. دیاز مکرراً با آزارهای نژادی، از جمله n-words و دیگر توهین‌ها مواجه می‌شود. مقامات دیگر او را اذیت کردند. مدیران آن و ساختار مدیریتی گسترده تر تسلا واکنش اندکی یا هیچ واکنشی نشان ندادند. و ناظران حتی به این آزار ملحق شدند که یکی از آنها دیاز را تهدید کرد و یک کارتون نژادپرستانه در نزدیکی محل کارش کشید.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات