منو سایت

  • خانه
  • فیسبوک رسما به متا تغییر نام داد

فیسبوک رسما به متا تغییر نام داد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

فیسبوک روز پنجشنبه اعلام کرد که این شرکت نام خود را به Meta تغییر داده است. این خبر در جریان کنفرانس واقعیت افزوده و واقعیت افزوده در فیسبوک اعلام شد. نام جدید نشان دهنده جاه طلبی های رو به رشد شرکت در حوزه های خارج از رسانه های اجتماعی است. فیس بوک که اکنون با نام متا شناخته می شود. نام تجاری جدید بر اساس یک اصطلاح علمی تخیلی به نام متاورس ساخته شده است. این نام چشم انداز این شرکت را برای کار و بازی در دنیای مجازی توصیف می کند.

مارک زاکربرگ؛ “امروز ما یک شرکت رسانه اجتماعی در نظر گرفته می شویم. اما در DNA خود، ما شرکتی هستیم که فناوری ایجاد می کنیم تا مردم را به هم متصل کنیم. Metavers مرزهای جدیدی از فعالیت را تعیین می کند. زیرا شرکت ما قبلاً در زمینه شبکه های اجتماعی شروع به کار کرده است.

این شرکت همچنین نام جدید خود را اعلام کرد و اعلام کرد که از اول دسامبر (10 آذر) نام شاخص سهام خود را از FB به MVRS تغییر می دهد. قیمت سهام متا در روز پنجشنبه بسته شد.

پیش از این در ماه جولای، این شرکت از تشکیل تیمی که بر روی Metavari کار می کند، خبر داد. دو ماه بعد، شرکت اعلام کرد که اندرو باس باسورث، که در حال حاضر ریاست بخش سخت افزار شرکت را بر عهده دارد. در سال 2022، او به عنوان مدیر ارشد فناوری انتخاب خواهد شد. این شرکت درآمد سه ماهه سوم سال را که روز دوشنبه منتشر شد، گزارش کرد. اعلام کردم که در ابتدای سه ماهه چهارم سال، واحد سخت افزاری شرکت به نام Reality Labs به صورت های مالی شرکت اضافه می شود.

زاکربرگ در یادداشتی گفت: “ما امیدواریم که در دهه آینده، تعداد کاربران متاور به 1 میلیارد نفر برسد و این شرکت میزبان صدها میلیارد دلار در تجارت دیجیتال باشد و در عین حال مشاغل میلیون ها تولید کننده و توسعه دهنده را حفظ کند.” پنج شنبه.

در چند سال اخیر این شرکت تلاش خود را در زمینه سخت افزار افزایش داده است و در این راستا شاهد معرفی دستگاه هایی برای پورتال های تصویری، معرفی عینک Ray-Ban Stories و نسخه های مختلف هدفون واقعیت مجازی Oculus بوده ایم. این شرکت نشان داده است که واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بخش مهمی از استراتژی آن برای سال‌های آینده است.

این شرکت همچنین در این هفته اعلام کرد که در سال آینده حدود 10 میلیارد دلار برای توسعه فناوری مورد نیاز برای ساخت متاوار هزینه خواهد کرد. مارک زاکربرگ روز پنجشنبه عکسی از جاه طلبی های این شرکت برای متاوارز فاش کرد. این نمایش شبیه انیمیشن نرم افزار پیکسار بود که این شرکت امیدوار است روزی تولید کند. این نمایش کاربرانی داشت که در قالب نسخه های متحرک خود یا شخصیت های غیرعادی (مثل روباتی که شخصیت مجازی آنها را نمایندگی می کند) در فضا قرار گرفتند. آقای زاکربرگ از بخشی از انیمیشن استفاده کرد تا سایر شرکت‌های فناوری را به مبارزه با نوآوری‌ها و تعرفه‌های توسعه‌دهنده گران‌قیمت متهم کند.

به گفته مارک زاکربرگ، بسیاری از آنها خارج از محدوده هستند. زیرا عناصر متا به طور بالقوه در 5 تا 10 سال کلیدی هستند. آقای زاکربرگ همچنین خاطرنشان کرد که شرکت احتمالاً باید میلیاردها دلار در سال‌های آینده سرمایه‌گذاری کند تا متاورز به این مقیاس برسد. او معتقد است متاوارز در نهایت به جایگزینی برای اینترنت موبایل تبدیل خواهد شد.

متا همچنین هدست های واقعیت مجازی جدیدی را با نام Project Cambria معرفی کرد. این شرکت در یک پست وبلاگی اعلام کرد که این محصول گران‌قیمت‌تر از هدفون Quest 2 با قیمت 299 دلار خواهد بود. مارک زاکربرگ اعلام کرده است که هدفون Project Cambria سال آینده عرضه خواهد شد. همچنین به گفته متا، اولین عینک هوشمند مجهز به فناوری واقعیت افزوده این شرکت با نام رمز Project Nazare تولید خواهد شد. این شرکت در پست وبلاگ خود اعلام کرد که هنوز چند سال تا ارائه این عینک باقی مانده است. مارک زاکربرگ گفت: «فرایند توسعه Project Nazare به خوبی پیشرفت کرده است. “اما باید کارهای بیشتری صورت گیرد.”

تغییر نام تجاری این شرکت در بحبوحه اخباری در ماه گذشته و سپس از فرانسیس هاگن صورت می گیرد. مخبر سابق فیس بوک مجموعه ای از اسناد داخلی شرکت را در اختیار خبرگزاری ها، قانونگذاران و رگولاتورها قرار داد. گزارش ها حاکی از آن است که این شرکت از بسیاری از آسیب های خدمات و برنامه های خود آگاه است. اما یا آنها را اصلاح نمی کند یا برای مقابله با آنها مشکل دارد. طبق پیش بینی ها در هفته های آینده هر روز شاهد افشای اسناد جدید خواهیم بود.

مارک زاکربرگ روز دوشنبه در مصاحبه با تحلیلگران قاطعانه اتهامات فرانسیس هاگن علیه اسناد فاش شده را رد کرد.

پست فیسبوک که رسما به متا تغییر نام داد، اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.