• خانه
  • اخبار
  • فیسبوک با سیاست 10 حمله و خروج، فروش سلاح را ممنوع کرده است

فیسبوک با سیاست 10 حمله و خروج، فروش سلاح را ممنوع کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فیسبوک با سیاست 10 حمله و خروج، فروش سلاح را ممنوع کرده است


تفنگ های آویزان شده بر روی پایه اسلحه.

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Getty Images | artas)

واشنگتن پست روز پنجشنبه گزارش داد افرادی که در فیس بوک اسلحه می خرند یا می فروشند، می توانند قبل از حذف شدن از این سرویس، 10 بار ممنوعیت خرید اسلحه توسط این شبکه اجتماعی را نقض کنند. در این مقاله آمده است که قانون 10 ضربه فیس بوک در «دستورالعمل های داخلی واشنگتن پست» به تفصیل آمده است.

سیاست‌های گزارش‌نشده بسیار ملایم‌تر از کاربرانی است که هرزه‌نگاری کودکان غیرقانونی یا تصویری تروریستی را در فیس‌بوک منتشر می‌کنند که نیاز به حذف فوری از این پلتفرم دارد.

بر اساس این اسناد، یک خط مشی جداگانه برای پنج اعتصاب حتی فروشندگان و خریداران اسلحه را نیز پوشش می دهد که فعالانه خواستار خشونت یا تمجید از یک سازمان خطرناک هستند.

این سیاست آشکارا حتی ملایم‌تر بود. پست به نقل از منابع ناشناس گزارش داد: «تا سال 2020، آستانه حمله برای تسلیحات بیش از 10 بود. این آستانه برای بسیاری از کارمندان «بیش از حد بالا» به نظر می‌رسید که استدلال می‌کردند که باید به 10 اعتصاب یا کمتر کاهش یابد.»

فیس بوک در سال 2016 فروش سلاح را ممنوع کرد. سیاست تسلیحاتی آن بیان می کند که “خرید، فروش یا فروش سلاح گرم، مهمات و مواد منفجره بین افراد در فیس بوک مجاز نیست.”

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات