• خانه
  • اخبار
  • فیزیکدانان روش لیزری دقیقی را برای اندازه گیری مقاومت بیسبال توسعه دادند

فیزیکدانان روش لیزری دقیقی را برای اندازه گیری مقاومت بیسبال توسعه دادند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فیزیکدانان روش لیزری دقیقی را برای اندازه گیری مقاومت بیسبال توسعه دادند


دانشمندان روش جدیدی را برای تعیین آیرودینامیک توپ های بیس بال آزاد ابداع کرده اند.

بزرگنمایی / دانشمندان روش جدیدی را برای تعیین آیرودینامیک توپ های بیس بال آزاد ابداع کرده اند. (اعتبار: مایک کمپ / گتی ایماژ)

بیسبال مدتهاست که موضوعی محبوب برای فیزیکدانان بوده است، که عمدتاً به دلیل آیرودینامیک پیچیده بیسبال در هنگام پرواز است. دانشمندان به طور سنتی بر آزمایش‌های تونل باد برای اندازه‌گیری ویژگی‌های کلیدی مانند سرعت، چرخش، بلند کردن و کشش تکیه می‌کردند، اما این روش نمی‌تواند تغییرات بسیار جزئی در کشش را ثبت کند. و حتی تغییرات کوچک در مقاومت می تواند تأثیرات بزرگی داشته باشد – مانند افزایش چشمگیر تعداد دفعات خانگی.

به همین دلیل است که دو فیزیکدان یک سیستم اندازه‌گیری سرعت با هدایت لیزری را برای اندازه‌گیری تغییر سرعت بیس‌بال در اواسط پرواز توسعه دادند و سپس از این اندازه‌گیری برای محاسبه شتاب، نیروهای مختلف وارد بر توپ، و ارتفاع و مقاومت استفاده کردند. آنها رویکرد خود را در مقاله اخیر منتشر شده در مجله Applied Sciences شرح دادند و پیشنهاد کردند که می توان از آن برای سایر ورزش های توپ مانند کریکت و فوتبال استفاده کرد.

هر توپ متحرک هنگام حرکت، دنباله ای از هوا بر جای می گذارد. سر خوردن اجتناب ناپذیر سرعت توپ را کاهش می دهد. مسیر حرکت توپ تحت تأثیر قطر و سرعت و بی نظمی های کوچک روی سطح است. توپ های بیس بال کاملا صاف نیستند. دارای هشت بخیه این بخیه‌ها به اندازه‌ای ناهموار هستند که بر جریان هوا در اطراف توپ بیسبال که به صفحه اصلی پرتاب می‌شود، تأثیر بگذارد. همانطور که بیسبال حرکت می کند، گردابی در اطراف خود ایجاد می کند که به عنوان اثر مگنوس شناخته می شود. درزهای برآمده هوای اطراف توپ را تکان می دهند و در نقاط مختلف (بسته به نوع زمین) نواحی پرفشاری ایجاد می کنند که می تواند باعث انحراف در مسیر حرکت آن شود.

15 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات