• خانه
  • اخبار
  • فناوری جدید فتوولتائیک در حال نزدیک شدن به عملی شدن است

فناوری جدید فتوولتائیک در حال نزدیک شدن به عملی شدن است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فناوری جدید فتوولتائیک در حال نزدیک شدن به عملی شدن است


تصویر مجموعه ای از نمونه های مواد.

بزرگنمایی / نمونه هایی از فتوولتائیک پروسکایت جدید آماده تست. (اعتبار: Bumper DeJesus)

در حالی که سلول های خورشیدی مبتنی بر سیلیکون بر بازار فتوولتائیک تسلط دارند، سیلیکون تنها ماده ای است که می تواند به طور موثر برق را از نور خورشید جمع آوری کند. سلول های خورشیدی لایه نازک با استفاده از کادمیوم و تلورید در استقرار خورشیدی در مقیاس اداری رایج هستند و در فضا از سلول های با کارایی بالا استفاده می کنیم که به سه ماده مختلف برای جمع آوری قسمت های مختلف طیف متکی هستند.

دسته دیگری از مواد که ما در حال حاضر از آنها استفاده نمی کنیم موضوع تحقیق عمیق است: پروسکایت ها. این مواد ارزان هستند و پردازش آنها در یک سلول خورشیدی کاربردی بسیار آسان است. دلیل استفاده نکردن از آنها این است که در مواجهه با نور خورشید تمایل به تحلیل رفتن دارند و کاربرد آنها را به چند سال محدود می کند. این امر توجه جامعه پژوهشی را به خود جلب کرده است، که در حال آزمایش راه هایی برای پایدار نگه داشتن آنها برای مدت طولانی تری هستند.

در نسخه پنج‌شنبه مجله Science، یک تیم تحقیقاتی پرینستون توضیح دادند که چگونه مواد پروسکایتی را ساختار داده‌اند تا مکانیسم زیرینی را که توسط آن تجزیه می‌شود، محدود کرده و به سلول خورشیدی با عمری شبیه به سیلیکون منجر شود. اگرچه سلول پروسکایت به اندازه آنچه در حال حاضر در بازار موجود است کارآمد نیست، چنین ساختاری می تواند برای حفظ مواد پیوندی که کارآمدتر هستند کار کند.

14 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات