منو سایت

  • خانه
  • فناوری جدید صفحه نمایش تاشو ال جی از دوام مشابه شیشه برخوردار خواهد بود

فناوری جدید صفحه نمایش تاشو ال جی از دوام مشابه شیشه برخوردار خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

امروزه در اکثر گوشی های تاشو دو مشکل اساسی وجود دارد. اولین مورد این است که صفحات تاشو چروکیده هستند و دوم این که لایه پلاستیکی بالای صفحه نمایش اغلب نرم تر از صفحه های شیشه ای سنتی است. LG Chem اکنون نوع جدیدی از مواد اولیه را برای جلد صفحه نمایش معرفی کرده است. این مقاله بدیهی است مشکلات فوق را حل خواهد کرد.

شرکت کره ای امروز فناوری جدیدی به نام “پنجره تاشو راست” را معرفی کرد. این فناوری در قالب یک پوشش ویژه ایجاد شده بر روی یک فیلم پلاستیکی نازک ساخته شده از پلی اتیلن ترفتالات (PET) استفاده می شود. LG Chem می افزاید که ضخامت این ماده نسبت به شیشه های حرارتی فعلی کمتر است. اما در عین حال ، انعطاف پذیری مشابه پلاستیک و دوام یکسانی با عینک های امروزی خواهد داشت.

سخنگوی شرکت گفت: “پوشش پنجره ، مجهز به فناوری های جدید پوشش LG Chem ، برخلاف فیلم های پلی آمید موجود و مواد شیشه ای گرم شده ، حداکثر انعطاف پذیری را دارد و در عین حال ایده های بهینه ای را برای گوشی های تاشو ارائه می دهد. به عنوان مثال ، این ایده به کاهش برخی از مشکلات مزمن تا شدن صفحه نمایش ، مانند ترک خوردن چین در محل اتصال صفحه کمک می کند.

LG Chem ادعا می کند که حتی پس از کوچک شدن صفحه نمایش 200 هزار بار ، پنجره تاشو واقعی کاملاً با دوام باقی می ماند. این شرکت خاطرنشان می کند که از این فناوری می توان هم برای نمایشگرهای تاشو داخل و هم تا بیرون استفاده کرد. علاوه بر این ، این ایده به کاهش چین و چروک در مناطقی که صفحه نمایش خم می شود (یا چین و چروک روی صفحه) کمک می کند.

سازنده کره ای همچنین اعلام کرد که قصد دارد بدون استفاده از لایه ای از فیلم پلاستیکی ، روکش خاصی را توسعه دهد. این ایده احتمالاً برای تولیدکنندگانی است که می خواهند طراحی گوشی های تاشو قبلی خود را بهبود بخشند. مفید خواهد بود. عملکرد این فناوری مشابه افزودن روکش گوریلا شیشه ای به صفحه نمایش است.

حال این سال مطرح می شود که اولین گوشی های هوشمند مجهز به فناوری فوق را چه زمانی می توان خرید؟ به نظر می رسد مشتریان باید مدت زیادی منتظر بمانند. از آنجایی که LG Chem اعلام کرد در سال 2022 به قابلیت تولید انبوه می رسد.

علاوه بر این ، فروش کامل این محصول در سال 2023 آغاز می شود. این شرکت اعلام کرد که قصد دارد این فناوری را تا حدی خارج از تلفن های همراه توسعه داده و از آن در لپ تاپ و تبلت استفاده کند. LG Chem همچنین خاطرنشان کرد که از چندین مشتری مختلف برای اجرای پروژه های مشترک پیشنهاداتی دریافت کرده است.

فناوری جدید صفحه نمایش تاشو ال جی از ماندگاری یکسانی برخوردار خواهد بود.اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.