• خانه
  • اخبار
  • فقط بگویید نه (به محتوا): “رژیم غذایی اطلاعاتی” شگفت انگیز نیچه

فقط بگویید نه (به محتوا): “رژیم غذایی اطلاعاتی” شگفت انگیز نیچه

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فقط بگویید نه (به محتوا): "رژیم غذایی اطلاعاتی" شگفت انگیز نیچه


فقط بگویید نه (به محتوا):

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: WW Norton)

این گزیده ای از کتاب جدید است شکستن شیشه در مواقع اضطراری: آنچه نیچه می تواند در مورد زندگی شاد در دنیای غنی از فناوری به ما بیاموزدتوسط نیت اندرسون، معاون سردبیر Ars Technica.

این کتاب اقتباسی از تعقیب پرشور فردریش نیچه برای یافتن معنا در جهانی است که غرق در “محتوا” است. فلسفه نیچه که مدت‌ها قبل از ظهور گوشی‌های هوشمند نوشته شده بود، از کنترل شدید توجه، رژیم غذایی دقیق اطلاعاتی و ارتباط قدرتمند با دنیای طبیعی حمایت می‌کرد. نیت اندرسون، روزنامه‌نگار فناوری، با تکیه بر آثار نیچه، از یک زندگی هدف‌محور دفاع می‌کند، تلاش خلاقانه‌تر از اوقات فراغت بدون اصطکاک است که دستگاه‌های ما اغلب وعده می‌دهند.» هفته نامه ناشر او آن را “برای هر کسی که شیفته عصر اطلاعات است” خواند. جوک هم هست.

فقط بگویید نه (به محتوا): "رژیم غذایی اطلاعاتی" شگفت انگیز نیچه

هیچ کس نیچه را به تواضع متهم نکرده است. این مرد به سرنوشت متزلزل خود متقاعد شده بود که حفظ آن زمانی که تنها چند صد نفر کتاب های او را می خواندند، باید دشوار بود. با این حال، نیچه توصیه هایی را که در آن زمان وجود نداشت به خوانندگان درباره همسان سازی مناسب آثارش – به ویژه کتاب های «آفریده» تر، ارائه کرد. نیچه خواننده ایده آل خود را در پیشگفتار توصیف می کند روز طلوع آفتاب:

25 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات