• خانه
  • اخبار
  • فرضیه جدیدی برای توضیح موارد مرموز هپاتیت در کودکان در حال ظهور است

فرضیه جدیدی برای توضیح موارد مرموز هپاتیت در کودکان در حال ظهور است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فرضیه جدیدی برای توضیح موارد مرموز هپاتیت در کودکان در حال ظهور است


ضایعات کبدی در بیمار مبتلا به هپاتیت C فعال مزمن.

بزرگنمایی / ضایعات کبدی در یک بیمار مبتلا به هپاتیت C فعال مزمن. (اعتبار: گتی | BSIP)

محققان بریتانیایی دقیق‌ترین و پیچیده‌ترین فرضیه را برای توضیح شیوع موارد مرموز التهاب کبد – که به نام هپاتیت نیز شناخته می‌شود – در کودکان خردسال ارائه کرده‌اند که چندین ماه است کارشناسان پزشکی در سراسر جهان را نگران کرده است.

این موارد برای اولین بار در ماه آوریل زمانی که پزشکان متوجه یک دسته غیرمعمول از موارد هپاتیت در کودکان خردسال در اسکاتلند شدند، آشکار شد. این بیماری ها با یک علت شناخته شده هپاتیت، مانند ویروس های هپاتیت (A تا E) مرتبط نیستند، و آنها را غیرقابل توضیح می کند. در حالی که موارد غیرقابل توضیح هپاتیت کودکان هر از گاهی رخ می دهد، گزارشی در این ماه به 13 مورد در اسکاتلند در دو ماه اشاره می کند، در حالی که این کشور معمولاً کمتر از چهار مورد در سال را مشاهده می کند.

از آن زمان، سازمان بهداشت جهانی بیش از 1000 مورد احتمالی از 35 کشور را شمارش کرده است. از این تعداد 46 مورد نیاز به پیوند کبد و 22 نفر فوت کردند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها 355 مورد را در ایالات متحده شناسایی کرده است. تا 22 ژوئن، 20 مورد در ایالات متحده نیاز به پیوند کبد داشته اند و 11 مورد فوت کرده اند.

خواندن 10 پاراگراف باقی مانده | نظرات