• خانه
  • اخبار
  • فرانسه انتشار کربن و نفوذ روسیه در انرژی را با 14 رآکتور هسته ای کاهش خواهد داد

فرانسه انتشار کربن و نفوذ روسیه در انرژی را با 14 رآکتور هسته ای کاهش خواهد داد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فرانسه انتشار کربن و نفوذ روسیه در انرژی را با 14 رآکتور هسته ای کاهش خواهد داد


چهار برج خنک کننده هسته ای

بزرگنمایی / دود از برج‌های خنک‌کننده نیروگاه هسته‌ای دامپیر-ان-بورلی در نزدیکی اورلئان، مرکز فرانسه، در 23 اکتبر 2018 بلند می‌شود (اعتبار: GUILLAUME SOUVANT / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

فرانسه قصد دارد تا 14 رآکتور هسته ای بسازد تا از ناوگان هسته ای سالخورده این کشور حمایت کند و در عین حال انتشار کربن این کشور را کاهش دهد. و در حالی که اولین راکتورها برای سال ها باز نخواهند بود، این اعلامیه می تواند تلاش های روسیه برای وابسته نگه داشتن اروپا به گاز طبیعی را تضعیف کند.

رئیس جمهور امانوئل ماکرون هفته گذشته این تصمیم را اعلام کرد و گفت که Électricité de France که تحت حمایت دولت است، همچنین به عنوان EDF شناخته می شود، شش کارخانه جدید را از سال 2028 می سازد، با گزینه ای برای ساخت هشت کارخانه دیگر تا سال 2050. EDF تخمین می زند که شش کارخانه بعدی تولید راکتورهای آب تحت فشار حدود 50 میلیارد یورو (57 میلیارد دلار) هزینه خواهد داشت. اولین مورد می تواند در سال 2035 به بهره برداری برسد.

این اقدام یک معکوس آشکار از وعده قبلی ماکرون برای تعطیلی چندین رآکتور در یک دهه آینده است. سیاست ملی تقریباً به طور قطع نقشی ایفا می کند – طبق یک برآورد، بخش انرژی هسته ای فرانسه حدود 220000 نفر را استخدام می کند. مکرون در یک کارخانه توربین هسته ای که EDF به تازگی از جنرال الکتریک خریداری کرده است، گفت: «آنچه کشور ما به آن نیاز دارد احیای صنعت هسته ای فرانسه است. او گفت: زمان رنسانس هسته ای فرا رسیده است.

7 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات