• خانه
  • اخبار
  • فایرفاکس ویدیوی AV1 را به طور موثر پخش می کند – اگر یک GPU کاملاً جدید دارید

فایرفاکس ویدیوی AV1 را به طور موثر پخش می کند – اگر یک GPU کاملاً جدید دارید

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فایرفاکس ویدیوی AV1 را به طور موثر پخش می کند - اگر یک GPU کاملاً جدید دارید


نمای بیرونی ساختمان آجری با کتیبه های فایرفاکس و موزیلا.

بزرگنمایی / ساختمان موزیلا، جمعه، 19 ژانویه 2018، در سانفرانسیسکو. موزیلا سازنده مرورگر وب فایرفاکس است. (اعتبار: سانتیاگو مجیا / سانفرانسیسکو کرونیکل)

فایرفاکس بالاخره از AV1 پشتیبانی می کند. Neowin متوجه شده است که موزیلا یک گزارش باگ 2 ساله را بسته است که خواستار این ویژگی است، با رمزگشایی سخت افزاری AV1 برای انتشار Firefox 100 در ماه می 2022 برنامه ریزی شده است.

فایرفاکس رمزگشایی نرم‌افزاری را در اوایل سال 2019 به کدک AV1 اضافه کرد. رمزگشایی نرم‌افزار آهسته و پر انرژی است، اما بهتر از این است که اصلاً ویدیو را ندید. رمزگشایی سخت‌افزار، پخش AV1 را به شهروند درجه یک فایرفاکس تبدیل می‌کند و امکان پخش سریع‌تر و کم‌مصرف‌تر توسط GPU شما را فراهم می‌کند (به شرط داشتن سخت‌افزار جدید). برای پخش AV1 با شتاب GPU، به کارت Nvidia GeForce RTX 30، سری AMD Radeon RX 6000 یا پردازنده نسل یازدهم اینتل با گرافیک Iris Xe نیاز دارید.

AV1 کدک ویدیویی بزرگ بعدی در اینترنت است. در حالی که برخی از آزمایش‌ها نشان می‌دهند که کدک جدیدتر AV1 30 درصد بیشتر از استاندارد رقیب H.265 ویدئو را فشرده‌تر می‌کند، چیزی که واقعاً در مورد پذیرش اهمیت دارد این است که AV1 رایگان است، در حالی که H.265 دارای حق امتیاز است. AV1 می تواند ریشه های خود را در گوگل ردیابی کند. این کدک جانشین کدک های VP8 و VP9 گوگل است، اما در حال حاضر به عنوان بخشی از Open Media Alliance در حال توسعه است. این اتحاد متشکل از اکثر شرکت های بزرگ فناوری از جمله آمازون، اپل، ARM، فیس بوک، گوگل، اینتل، مایکروسافت، موزیلا، نتفلیکس، انویدیا و سامسونگ است. کروم و اج در حال حاضر از رمزگشایی سخت‌افزاری AV1 پشتیبانی می‌کنند و سافاری حریف اصلی آن است (اگرچه اپل در این اتحاد حضور دارد).

2 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات