• خانه
  • اخبار
  • فائوچی بهبودی کووید را اعلام می‌کند و می‌گوید «بسیار بدتر» از بیماری اصلی است

فائوچی بهبودی کووید را اعلام می‌کند و می‌گوید «بسیار بدتر» از بیماری اصلی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
فائوچی بهبودی کووید را اعلام می‌کند و می‌گوید «بسیار بدتر» از بیماری اصلی است


آنتونی فاوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در ساختمان اداری سنا دیرکسن در کاپیتول هیل، 17 مه 2022 در واشنگتن دی سی.

بزرگنمایی / آنتونی فاوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی، در ساختمان اداری سنا دیرکسن در کاپیتول هیل، 17 مه 2022 در واشنگتن دی سی. (اعتبار: گتی | الکس وانگ)

آنتونی فائوچی، کارشناس ارشد بیماری‌های عفونی کشور، تحت تأثیر پدیده‌ای قرار گرفت که به نظر می‌رسد در مراحل پایانی همه‌گیری شیوع بیشتری پیدا می‌کند – حملات دوباره کووید-19 پس از دوره مصرف داروی ضد ویروسی Paxlovid.

فائوچی در مصاحبه ای در روز سه شنبه در انجمن جهانی سلامت فارین پالیسی، پیشرفت عفونت خود را تا بهبودی فعلی اش بازگو کرد که به گفته او بسیار بدتر از دور اول بیماری او است. فائوچی – مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی (NIAID) در مؤسسه ملی بهداشت و مشاور ارشد پزشکی رئیس‌جمهور – 81 سال سن دارد و به طور کامل در برابر کووید-19 واکسینه شده و دو بار واکسینه شده است.

او ابتدا در 15 ژوئن آزمایش آنتی ژن سریع مثبت شد و “علائم بسیار کم” را تجربه کرد. اما علائم او بدتر شد و یک دوره پنج روزه Paxlovid را شروع کرد. فائوچی گفت: “و من واقعاً احساس خوبی داشتم.” وی افزود که فقط کمی گرفتگی بینی و خستگی دارد. وقتی دوره پنج روزه را به پایان رساند، برای سه روز متوالی به آزمایش آنتی ژن منفی بازگشت. اما “سپس در روز چهارم – فقط برای اینکه کاملاً مطمئن شوم – دوباره آزمایش دادم و مثبت شد … و سپس برای روز بعد یا بیشتر احساس کردم خیلی بدتر از دفعه اول – در اطراف.”

خواندن 7 پاراگراف باقی مانده | نظرات