• خانه
  • اخبار
  • غواصان سر غول پیکر هرکول را از غرق شدن کشتی در آنتیکیترا یونان پیدا کردند

غواصان سر غول پیکر هرکول را از غرق شدن کشتی در آنتیکیترا یونان پیدا کردند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
غواصان سر غول پیکر هرکول را از غرق شدن کشتی در آنتیکیترا یونان پیدا کردند


غواصی با پروژه بازگشت به آنتیکیترا به دقت یک مصنوع را کشف می کند.

بزرگنمایی / غواصی با پروژه بازگشت به آنتیکیترا به دقت یک مصنوع را کشف می کند. (اعتبار: نیکوس جانولاکیس / بازگشت به آنتیکیترا)

مکانیسم موسوم به Antikythera که از لاشه یک کشتی باری باستانی در سواحل جزیره Antikythera در یونان گرفته شده است، ممکن است قدیمی ترین کامپیوتر آنالوگ در جهان باشد. رمز و راز پیرامون هدف و منشا آن همچنان دانشمندان و علاقه مندان را تا به امروز مجذوب خود کرده است. اما این تنها گنجی نیست که از بقایای Antikythera نجات یافته است. یک پروژه باستان شناسی زیر آب که در حال انجام است، اخیراً یک سر مرمرین بزرگ از یک مرد ریشو را کشف کرد که گمان می رود بخشی از مجسمه هرکول باشد. غواصان همچنین یک ستون مرمری با پاهای پایین مجسمه دیگری، دو دندان انسان و چندین قطعه تجهیزات کشتی باری پیدا کردند.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، در سال 1900، یک غواص یونانی قارچ به نام الیاس استادیاتیس بقایایی را کشف کرد که ظاهراً توسط اجساد پوسیده در بستر دریا احاطه شده بودند. کاپیتان دیمیتریوس کوندوس ابتدا الیاس را باور نکرد و فکر کرد که نیتروژن موجود در مخلوط تنفسی او بر حواس غواص تأثیر گذاشته است. بنابراین کاندوز خودش به محل شیرجه رفت و از یک مجسمه برنزی بیرون آمد.

کاندو و خدمه‌اش انواع مصنوعات را از کشتی شکسته تا اواسط سال 1901 پیدا کردند، از جمله 36 مجسمه مرمری (نماینده هرکول، اولیس، دیومدس، هرمس و آپولو، در میان دیگران). مجسمه برنزی به نام فیلسوف (حدود 340 قبل از میلاد)؛ لیر برنزی؛ تکه های شیشه؛ و سه مجسمه مرمرین اسب. همراه با مکانیسم Antikythera، این آثار گرانبها اکنون در موزه ملی باستان شناسی آتن نگهداری می شوند.

7 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات