غلبه بر تغییرات آب و هوایی ممکن است برای پرندگان با مغز بزرگ آسان تر باشد

غلبه بر تغییرات آب و هوایی ممکن است برای پرندگان با مغز بزرگ آسان تر باشد


بزرگنمایی / آیا ممکن است توانایی های ذهنی این فرد از برخی اثرات تغییرات آب و هوایی جلوگیری کند؟ (اعتبار: اندرو هاو)

بسیاری از گونه های پرندگان به آرامی اما مطمئناً در حال کاهش هستند. یک مطالعه در سال 2019 بیش از 70000 پرنده مهاجر آمریکای شمالی از 52 گونه را مورد بررسی قرار داد که از سال 1978 تا 2016 هنگام پرواز در ساختمان‌های شیکاگو پایان نابهنگامی داشتند. به اقلیم تغییر در 40 سال گذشته

اگرچه این انقباض در این گونه های مهاجر مشاهده می شود، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که پرندگان با مغز بزرگتر – در مقایسه با جثه بدنشان – مانند بستگان خود با مغز کوچکتر کوچک نمی شوند. تحقیقات نشان می‌دهد که پرندگانی مانند کلاغ‌ها ممکن است بهتر بتوانند از تغییرات آب و هوایی جان سالم به در ببرند، فقط به این دلیل که از جهاتی باهوش‌تر هستند.

جاستین بالدوین، دانشجوی دکترا در دانشگاه واشنگتن و یکی از نویسندگان مقاله، گفت که اندازه مغز همیشه یک پروکسی مفید برای هوش نیست. اما – و ما مطمئن نیستیم که چرا – به نظر می رسد برای بسیاری از پرندگان صدق می کند. “پرندگان بزرگ مغز اساساً کسانی هستند که ابزار می سازند، در گروه های اجتماعی پیچیده زندگی می کنند، در شرایط سخت زندگی می کنند و می مانند، عمر طولانی تری دارند.” [put] زمان و انرژی بیشتر برای تربیت نوزاد و [survive] در طبیعت بهتر است، “او به Ars گفت.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات