ظهور و سلطنت نامشخص پادشاه باتری چین

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ظهور و سلطنت نامشخص پادشاه باتری چین


Zeng Yuqun، رئیس شرکت فناوری معاصر آمپرکس.  (CATL) در روز چهارشنبه، 3 ژوئن 2020، در نینگده، استان فوجیان، چین، عکس می گیرد.

بزرگنمایی / Zeng Yuqun، رئیس شرکت فناوری معاصر آمپرکس. (CATL) در نینگده، استان فوجیان، چین، در روز چهارشنبه، 3 ژوئن 2020 برای عکس گرفتن (اعتبار: بلومبرگ | گتی ایماژ)

مقر غول باتری CATL بر فراز شهر ساحلی چین Ningde قرار دارد. برای یک چشم آموزش ندیده، این ساختمان مانند یک سرسره بزرگ به نظر می رسد که از فضای شهری برمی خیزد. در واقع، این یک بنای یادبود بزرگ برای دلیل وجودی این شرکت است: باتری لیتیوم یون.

شاید تا به حال نام CATL را نشنیده باشید، اما قطعاً نام برندهایی را شنیده اید که به باتری های آن متکی هستند. این شرکت بیش از 30 درصد باتری‌های EV جهان را تامین می‌کند و تسلا، کیا و بی‌ام‌و را از مشتریان خود می‌داند. بنیانگذار و رئیس آن، Zeng Yuqun 54 ساله که با نام Robin Zeng نیز شناخته می شود، به سرعت به یک پادشاه صنعت تبدیل شده است. خودی ها Zeng را درک کننده، سرراست و حتی صریح توصیف می کنند. تحت رهبری او، ارزش CATL به 1.2 تریلیون یوان چین (179 میلیارد دلار) افزایش یافت که بیشتر از مجموع جنرال موتورز و فورد بود. بخشی از این ثروت بر روی داشتن سهام در پروژه های معدنی در چین، جمهوری دموکراتیک کنگو و اندونزی ساخته شده است و به CATL تسلط محکم تری بر زنجیره تامین باتری جهانی که قبلاً تحت فشار قرار گرفته است، می دهد.

خواندن 21 پاراگراف باقی مانده | نظرات