• خانه
  • اخبار
  • طبق گزارش‌ها، نیکون در توقف توسعه دوربین‌های DSLR پیشرفته به کانن می‌پیوندد

طبق گزارش‌ها، نیکون در توقف توسعه دوربین‌های DSLR پیشرفته به کانن می‌پیوندد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
طبق گزارش‌ها، نیکون در توقف توسعه دوربین‌های DSLR پیشرفته به کانن می‌پیوندد


گفته می شود دوربین D6 نیکون آخرین دوربین DSLR این شرکت است.

بزرگنمایی / گفته می شود دوربین D6 نیکون آخرین دوربین DSLR این شرکت است. (اعتبار: نیکون)

Nikkei Asia گزارش می دهد که سازنده دوربین نیکون به توسعه بیشتر خط دوربین های بازتابی تک لنز (SLR) خود پایان می دهد و حالت آماده به کار حرفه ای طولانی مدت را رها می کند و تلاش های خود را بر روی مدل های بدون آینه کوچکتر متمرکز می کند.

به نوبه خود، نیکون این گزارش را «گمانه‌زنی» محکوم کرد و تأکید کرد که این شرکت «به تولید، فروش و خدمات دوربین‌های SLR دیجیتال ادامه می‌دهد». اما این رد به توسعه دوربین‌های SLR آینده اشاره‌ای نمی‌کند – آخرین DSLR جدید این شرکت، Nikon D6، در فوریه 2020 عرضه شد و این شرکت ماه گذشته دوربین‌های DSLR سطح پایه D3500 و D5600 خود را متوقف کرد. گزارش Nikkei نشان می‌دهد که تلاش‌های توسعه نیکون بر دوربین‌های بدون آینه که کوچک‌تر و سبک‌تر هستند، متمرکز خواهد شد.

دوربین‌های بدون آینه اولیه معمولاً نمی‌توانستند با کیفیت تصویر یا انتخاب لنز دوربین‌های DSLR مطابقت داشته باشند، و منظره‌یاب الکترونیکی آن‌ها از پیش‌نمایش‌های بلادرنگی که منظره یاب اپتیکال DSLR می‌توانست ارائه کند، عقب ماند. اما دوربین های بدون آینه جدید تا حد زیادی این کاستی ها را برطرف کرده اند و در عین حال اندازه کوچکتر و وزن سبک تر خود را حفظ کرده اند. دوربین‌های بدون آینه نیز معمولاً کیفیت ویدیویی فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهند که برای افرادی که به دوربین‌های خود برای انجام چند کار نیاز دارند، مفید است.

خواندن 1 پاراگراف باقی مانده | نظرات