• خانه
  • اخبار
  • ضرر اینتل سود AMD است، زیرا پردازنده های سرور EPYC از تاخیرهای اینتل سود می برند

ضرر اینتل سود AMD است، زیرا پردازنده های سرور EPYC از تاخیرهای اینتل سود می برند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
ضرر اینتل سود AMD است، زیرا پردازنده های سرور EPYC از تاخیرهای اینتل سود می برند


پردازنده های سرور EPYC AMD از تاخیرهای اینتل سود می برند.

بزرگنمایی / پردازنده های سرور EPYC AMD از تاخیرهای اینتل سود می برند. (اعتبار: AMD)

گزارش های درآمد شرکت های فناوری در این سه ماهه در بهترین حالت متفاوت بوده است. اپل، مایکروسافت، آلفابت و دیگران رشد کمی داشتند، در حالی که شرکت هایی مانند متا و نینتندو کمی کوچک شدند و پیش بینی های اکثر شرکت ها برای سه ماهه آینده نیز چندان خوش بینانه نیست.

یکی از شرکت هایی که به شدت آسیب دید اینتل بود که درآمد آن از 19.6 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2021 به 15.3 میلیارد دلار در سال 2022 کاهش یافت. ارائه درآمد شرکت (PDF) نشان دهنده ضعف در همه زمینه ها به دلایل مختلف بود: تقاضای ضعیف برای مصرف کنندگان. رایانه های شخصی، پول سرمایه گذاری شده در راه اندازی محصولات گرافیکی اختصاصی Arc و “فشار رقابتی” در بازار پردازنده های سرور.

این رقیب AMD است که خط پردازنده های سرور EPYC آن تنها یک نقطه درخشان در یک سه ماهه رکورد برای شرکت بود. درآمد از 3.9 میلیارد دلار در سه ماهه دوم سال 2021 به 6.6 میلیارد دلار در سال جاری افزایش یافت که 673 میلیون دلار از این درآمد اضافی از فروش پردازنده‌های EPYC و بخش مرکز داده شرکت حاصل شد. این یک معامله بزرگ برای AMD است، که با پردازنده های سرور Opteron خود در اواسط دهه 2000 تا حدی موفقیت داشت، اما این زمینه را بیشتر به اینتل در دهه 2010 واگذار کرد.

3 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات