• خانه
  • اخبار
  • شیوع کووید در کره شمالی به بیش از 1.7 میلیون نفر رسید. WHO “عمیقا نگران است”

شیوع کووید در کره شمالی به بیش از 1.7 میلیون نفر رسید. WHO “عمیقا نگران است”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شیوع کووید در کره شمالی به بیش از 1.7 میلیون نفر رسید. WHO "عمیقا نگران است"


مردم در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی هستند که فایلی را با تصویر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در حین رژه نظامی در ایستگاه سئول در 4 می 2022 در سئول، کره جنوبی نشان می دهد.

بزرگنمایی / مردم در حال تماشای یک برنامه تلویزیونی هستند که فایلی را با تصویر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در حین رژه نظامی در ایستگاه سئول در 4 می 2022 در سئول، کره جنوبی نشان می دهد. (اعتبار: گتی | چونگ سونگ جون)

بر اساس گزارش های رسانه های دولتی، شیوع رو به رشد کووید-19 در کره شمالی به بیش از 1.7 میلیون مورد رسیده است که تنها در روز چهارشنبه نزدیک به 233000 مورد جدید گزارش شده است. با توجه به اینکه کره شمالی یک هفته پیش هیچ موردی از COVID-19 را اعلام نکرده است، این افزایش شگفت‌آور است.

اما اکنون طرف مخفی و اقتدارگرا اذعان می کند که ویروس همه گیر از اواخر آوریل “به طور انفجاری” در حال گسترش است. بسیاری از کارشناسان این پذیرش را نشانه ای از وضعیت اسفبار کشور و درخواست کمک بین المللی می دانند. کره شمالی از سیستم مراقبت بهداشتی ضعیفی برخوردار است و بسیاری از مردم آن به دلیل ادامه بحران غذایی دچار سوء تغذیه هستند. علاوه بر این، این کشور قبلاً از پیشنهاد واکسن برنامه COVAX تحت حمایت سازمان ملل متحد و چین اجتناب کرده است و جمعیت خود را واکسینه نکرده است.

پس از اینکه کره شمالی برای اولین بار این همه گیری را پنجشنبه گذشته به رسمیت شناخت، کره جنوبی کمک هایی از جمله واکسن ارائه کرد. اما ظاهراً کره شمالی واکنشی نشان نداده است. اما این کشور ممکن است کمک نزدیکترین متحد خود، چین را پذیرفته باشد. دیپلمات های ناشناس به وال استریت ژورنال گفتند که سه هواپیمای باری کره شمالی روز دوشنبه به شهر شنیانگ چین پرواز کردند و در همان روز با تجهیزات اولیه پزشکی بازگشتند.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات