• خانه
  • اخبار
  • شکایت کاربران فیس بوک مارک زاکربرگ را مجبور به شهادت 6 ساعتی می کند

شکایت کاربران فیس بوک مارک زاکربرگ را مجبور به شهادت 6 ساعتی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
شکایت کاربران فیس بوک مارک زاکربرگ را مجبور به شهادت 6 ساعتی می کند


شکایت کاربران فیس بوک مارک زاکربرگ را مجبور به شهادت 6 ساعتی می کند

بزرگنمایی (اعتبار: استخر / استخر | گتی ایماژ آمریکای شمالی)

در سال 2018، زمانی که مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا در یک جلسه استماع سنا به دنبال رسوایی کمبریج آنالیتیکا شهادت داد، بیشترین پاسخ او به سوالات تکرار عبارت طفره‌آمیز «تیم من به شما پاسخ خواهد داد» بود.

چهار سال بعد، شاکیان در یک دعوای دسته جمعی بعدی در کالیفرنیا مدعی شدند که تیم کارمندان متا در موضوعات مختلف به همان اندازه که زاکربرگ برای سنا آماده پاسخگویی نبودند. به همین دلیل است که شاکیان زاکربرگ را به دادگاه بازمی‌گردانند و امیدوارند که شش ساعت سپرده‌گذاری میلیاردر و شهادت سایر مدیران بلندپایه متا به “فرایند کشف دیرهنگام” پایان دهد که شاکیان می‌گویند پیش از این بسیار طولانی شده است.

شاکیان این هفته در بیانیه ای مشترک در این پرونده نوشتند: “کشف های زیادی باقی مانده است که باید انجام شود.” علاوه بر زاکربرگ، شریل سندبرگ، مدیر سابق فیسبوک نیز احتمالا برای بیش از پنج ساعت تعلیق خواهد شد و خاویر اولیوان، مدیر رشد فعلی متا نیز برای سه ساعت کامل تعلیق خواهد شد. همه واریز‌ها تا 20 سپتامبر برنامه‌ریزی شده‌اند، که در بیانیه آمده است که متا مهلت 16 سپتامبر دادگاه را برای کشف از دست می‌دهد و روند رسیدگی را بیشتر به طول می‌انجامد.

خواندن 8 پاراگراف باقی مانده | نظرات