شانگهای مسدود شده است در حالی که کارمندان برای آزمایش تمام 26 میلیون ساکن کار می کنند

شانگهای مسدود شده است در حالی که کارمندان برای آزمایش تمام 26 میلیون ساکن کار می کنند


بزرگنمایی / یک راهرو و تونل بسته منتهی به پودونگ در شانگهای، چین، 28 مارس 2022 قابل مشاهده است (اعتبار: گتی | انتشارات آینده)

موارد ابتلا به ویروس کرونا در چین به بالاترین حد خود رسیده است و مقامات مرکز مالی شانگهای چین را بر آن داشته است که تصمیم فوری برای بستن این شهر با 26 میلیون نفر جمعیت در اواخر روز یکشنبه اتخاذ کنند. برای هفته‌ها، مقامات در پاسخ به موارد فزاینده، مسدودسازی را رد کرده‌اند.

اما در این ماه، تکثیر نوع omicron فوق قابل انتقال منجر به بیشترین افزایش موارد در چین در طول همه‌گیری شد و شانگهای شاهد برخی از بالاترین آمارها بود. روز یکشنبه، این کشور بیش از 6000 مورد جدید را گزارش کرد که 3500 مورد آن در شانگهای است. بر اساس داده های نیویورک تایمز، تعداد موارد جدید هر روز 233 درصد در 14 روز گذشته افزایش یافته است. تعداد موارد فعلی بالاترین تعداد موارد تا کنون برای کشور است، که اوج قبلی خود را در فوریه 2020 نشان داد، زمانی که موارد جدید به بیش از 3000 در روز رسید.

در 28 مارس، ساکنان شانگهای در سمت شرقی رودخانه هوانگپو وارد یک کمپین چهار روزه برای مسدود کردن خانه‌های خود و آزمایش‌های دسته جمعی شدند. از 1 تا 5 آوریل، مردم غرب نوبت خود را برای قفل و تست خواهند گرفت. مقامات به دنبال آزمایش کل جمعیت در طول محاصره های متوالی هستند و کارکنان بهداشتی را با لباس های محافظ سفید به درهای ورودی ساکنان می فرستند.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات