• خانه
  • اخبار
  • سیستم عامل مک کلاسیک را در پنجره مرورگر خود با پروژه Infinite Mac اجرا کنید.

سیستم عامل مک کلاسیک را در پنجره مرورگر خود با پروژه Infinite Mac اجرا کنید.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سیستم عامل مک کلاسیک را در پنجره مرورگر خود با پروژه Infinite Mac اجرا کنید.


پروژه Infinite Mac، شبیه سازی کلاسیک Mac System 7.

بزرگنمایی / پروژه Infinite Mac، شبیه سازی کلاسیک Mac System 7. (اعتبار: Infinite Mac)

برای طرفداران رایانه های قدیمی، هیچ جایگزینی برای کشف سخت افزار و رایانه های قدیمی مانند سال 1999 وجود ندارد. اما همانند بازی های ویدیویی قدیمی، شبیه سازی راه بسیار راحت تری برای اجرای نرم افزارهای قدیمی ارائه می دهد. اکنون، به لطف یک پروژه هوشمند به نام “مک بی نهایت”، اجرای سیستم 7 یا سیستم عامل مک 8 بر روی یک مک مجازی 68k راحت تر از همیشه است.

چیزی که پروژه را منحصر به فرد می کند لزوماً این واقعیت نیست که مبتنی بر مرورگر است. برای مدت طولانی امکان اجرای نسخه های قدیمی تر DOS، Windows و Mac OS در ویندوزهای مرورگر وجود داشته است. در عوض، راه حل های خلاقانه اینها هستند توسعه دهنده Mihai Parparita به گونه ای طراحی شده است که امکان ذخیره سازی دائمی، سرعت دانلود سریع، کاهش استفاده از CPU و انتقال فایل بین Mac کلاسیک و هر سیستم میزبانی که از آن استفاده می کنید را فراهم کند. پارپاریتا بخشی از کار خود را در این پست وبلاگ شرح می دهد.

با شروع با یک پورت مبتنی بر مرورگر از پایان سال 2017 در شبیه ساز Basilisk II، Parparita می خواست برنامه های قدیمی را نصب کند تا با دقت بیشتری تجربه استفاده از Mac قدیمی را بازسازی کند، اما می خواست این کار را بدون نیاز به دانلودهای زیاد انجام دهد یا به صورت جداگانه کار کند. برنامه، مانند پروژه Macintosh.js. برای حل مشکل دانلود، Parparita تصویر دیسک را فشرده کرد و آن را به 256K تراک تقسیم کرد، که در صورت تقاضا دانلود می شوند، نه از قبل.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات