منو سایت

  • خانه
  • سیاستمداران آمریکایی می خواهند نام آنر در لیست سیاه دولت جو بایدن قرار گیرد

سیاستمداران آمریکایی می خواهند نام آنر در لیست سیاه دولت جو بایدن قرار گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

به گزارش رویترز ، گروهی از سیاستمداران آمریکایی از دولت فعلی آمریکا خواستند تا محدودیت های قبلی را برای هوآوی برای نام تجاری مستقل جدید اعمال کند. شرکت چینی هواوی در سال 2019 به اتهام تهدید امنیت ملی آمریکا توسط دونالد ترامپ ؛ رئیس جمهور وقت آمریکا در لیست سیاه وزارت بازرگانی قرار گرفت. با این کار ، هواوی دسترسی به فناوری ایالات متحده ، از جمله فناوری های تراشه و نرم افزار و برنامه های Google را مسدود می کند.

در نوامبر گذشته ، هواوی زیرمجموعه خود را فروخت تا آن را از محدودیت های دولت ایالات متحده آزاد کند. این برنامه برای مشتریان جوان با بودجه محدود طراحی شده است و در اروپا بسیار محبوب شده است. این شرکت همچنین ساعت های هوشمند و لپ تاپ های گیمینگ تولید می کند.

به نظر می رسد هواوی در مسیر درستی قرار دارد. زیرا شرکت هایی که قبلاً روابط خود را با هواوی قطع کرده اند و بنابراین ؛ حالا آنها رابطه خود را با آنر ادامه می دهند. این شرکت ها شامل Qualcomm ، Google ، Microsoft ، AMD ، Intel ، MediaTek ، Samsung و Sony هستند.

آن اعلام کرد که این شرکت به سرعت در حال بازیابی سهم از دست رفته خود در بازار است. آنر در حال حاضر عمدتا متعلق به یک کنسرسیوم تحت حمایت دولت چین است. جورج ژائو ؛ رئیس سابق Honor (زمانی که Honor زیرمجموعه هوآوی بود) اکنون مدیرعامل این شرکت است و ظاهراً دیگر مدیران و مهندسان هواوی نیز به تدریج به او ملحق می شوند.

جمهوری خواهان معتقدند Honor تابع دولت چین است

سناتورهای جمهوری خواه این امر را تهدیدی برای امنیت ملی ایالات متحده می دانند و از دولت بایدن خواسته اند که این شرکت را به لیست سیاه ایالات متحده اضافه کند. مارکو روبیو ؛ سناتور فلوریدا پنجشنبه در نامه ای گفت که در دست دولت چین است و اکنون دسترسی نامحدودی به فناوری حیاتی در ایالات متحده دارد.

پکن عملاً از بحران کنترل صادرات آمریکا خارج می شود. ناتوانی ایالات متحده در پاسخگویی مناسب به وزارت بازرگانی خطرناک است و به دشمن این پیام را می رساند که ما توانایی و اراده ای برای مجازات کامل مهندسی مالی تحت رژیم مستبد نداریم. هوآوی ادعای سهمی در آن ندارد. “

این مشکل مدتی است که مورد توجه قرار گرفته است. گروهی از جمهوری خواهان به سرپرستی مایکل مک کال از وزارت بازرگانی خواستند تا در ماه آگوست Honor را در لیست سیاه قرار دهد. آنها ادعا کردند که هواوی به تراشه ها و نرم افزارهایی که خرید آنها غیرقانونی است دسترسی دارد. او شروع به فروش آن کرد.

در ماه سپتامبر ، آژانس های امنیتی بزرگ با این نظر مخالف بودند. ظاهراً پنتاگون و وزارت انرژی از افتخار آنر حمایت می کنند. اما وزارت بازرگانی و وزارت خارجه مخالف هستند. بر اساس گزارشات ، تصمیم گیری در حال حاضر به عهده مقامات سیاسی در چهار وزارتخانه است. در صورت بن بست ، موضوع به کابینه ارجاع داده می شود و در صورت عدم توافق ، جو بایدن تصمیم نهایی را می گیرد.

پیامدهای این تصمیم بر شرکت های آمریکایی نیز تأثیر خواهد گذاشت. هواوی قبل از اینکه در لیست سیاه قرار بگیرد ، یکی از بزرگترین سازندگان گوشی های هوشمند در جهان بود و بسیاری از تامین کنندگان آن در ایالات متحده مستقر بودند. بسیاری از آنها سهمیه فروش خود را به دلیل ممنوعیت ها از دست دادند و درخواستی را برای رفع ممنوعیت ها به دولت ترامپ ارائه کردند.

ایالات متحده تجهیزات شبکه هواوی و نه تلفن های هوشمند را تهدیدی برای امنیت ملی آن می داند. با این منطق ، برند Honor در واقع تهدیدی محسوب نمی شود. این شرکت در حال آماده شدن برای عرضه گوشی هوشمند Honor 50 در بازارهای بین المللی است. روی کاغذ ، این گوشی یک وسیله وسط لذتبخش است.

سیاستمداران آمریکایی می خواهند نام آنر در لیست سیاه از اولین حضور جو بایدن در فناوری و اخبار تلفن همراه باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.