منو سایت

  • خانه
  • سونی و TSMC برای رفع کمبود تراشه جهانی همکاری می کنند

سونی و TSMC برای رفع کمبود تراشه جهانی همکاری می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

مشکلات مربوط به کمبود تراشه های جهانی به احتمال زیاد به زودی منجر به اتحاد غیرمنتظره ای در ژاپن می شود. به گزارش رویترز ، وب سایت Nikkei بر اساس منابع اطلاعاتی خود مدعی شده است که سونی و TSMC در حال بررسی ساخت مشترک کارخانه نیمه هادی در استان کوماموتو در غرب ژاپن هستند. به گفته ذی نفعان ، شرکت تایوانی TSMC کنترل بیشتر پروژه را در دست خواهد گرفت. اما این کارخانه متعلق به سونی در نزدیکی کارخانه حسگر تصویر این شرکت است. به گفته کارشناسان ، دولت ژاپن حداکثر 50 درصد از سرمایه گذاری 7 میلیارد دلاری را در این پروژه تامین می کند.

این کارخانه تراشه های مورد نیاز برای دوربین ، اتومبیل و سایر کاربردها را تولید می کند. ظاهرا یک شرکت بزرگ قطعات خودرو به نام Denso نیز قصد خود را برای مشارکت در این پروژه اعلام کرده است. در صورت پیشرفت پروژه ، کارخانه جدید تا سال 2024 افتتاح می شود. سونی و TSMC از اظهارنظر خودداری کردند. با این حال ، TSMC پیشتر گفته بود که به طور جدی برنامه هایی را برای اجرای چنین فعالیتهایی در نظر می گیرد.

ساخت یک کارخانه مشترک شگفت انگیز نخواهد بود. برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که مشکل کمبود تراشه در جهان تا سال 2023 ادامه داشته باشد. چنین سناریویی بر اساس این فرضیه است که نرخ رشد تقاضا سریعتر از آنچه انتظار می رود نیست.

این کارخانه به TSMC ، سونی و صنعت فناوری ژاپن کمک می کند تا از مشکل کمبود تراشه رهایی یابند و به ثبات بیشتری به کار خود ادامه دهند. شکل گیری این همکاری همچنین می تواند به عنوان یک مانع محافظ عمل کند. بنابراین ، نگرانی های مقامات ژاپنی و سونی و TSMC در مورد افزایش تنش بین چین و ایالات متحده و تهدید روند تولید در تایوان نیز برطرف می شود.

احتمالاً این نیروگاه به موقع به بهره برداری می رسد. خودروهایی با قابلیت ارتباطات پیشرفته و نیمه اتوماتیک تا سال 2024 محبوبیت بیشتری پیدا می کنند و بر هیچکس پوشیده نیست که دوربین ها حتی در گوشی های هوشمند ارزان قیمت نیز نقش مهمی ایفا خواهند کرد. افتتاح کارخانه جدید می تواند پیشرفت این فناوری ها را در مسیر درست هدایت کند.

سونی و TSMC برای مقابله با کمبود تراشه جهانی با هم همکاری می کنند اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.