• خانه
  • اخبار
  • سر خوردن به سمت نور؟ خیر، omicron BA.2 نسبت به BA.1 علائم کووید را بدتر می کند

سر خوردن به سمت نور؟ خیر، omicron BA.2 نسبت به BA.1 علائم کووید را بدتر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سر خوردن به سمت نور؟ خیر، omicron BA.2 نسبت به BA.1 علائم کووید را بدتر می کند


سر خوردن به سمت نور؟  خیر، omicron BA.2 نسبت به BA.1 علائم کووید را بدتر می کند

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: گتی | خبرگزاری شین هوا)

علیرغم گمانه زنی های اولیه مبنی بر خفیف بودن نوع ساب میکار ویروس کرونا BA.1، موج عظیمی از عفونت ها در ژانویه باعث بستری شدن در بیمارستان و مرگ و میر بیشتری نسبت به نسخه های قبلی شد. و به نظر نمی رسد که متغیرهای فرعی بعدی omicron کاهش یابد.

بر اساس یک مطالعه پیش از چاپ که شامل داده های بیش از 1.5 میلیون نفر در بریتانیا بود، عفونت با زیر متغیر omicron BA.2 به احتمال زیاد علامت دار است، بیشتر احتمال دارد علائم بیشتری ایجاد کند و احتمالاً علائم ایجاد می کند. در مقایسه با عفونت BA.1 “بسیار” بر زندگی روزمره آنها تأثیر می گذارد.

در واقع، BA.2 فقط بدتر از BA.1 نبود. در کل بد بود نویسندگان مطالعه گزارش‌هایی از علائم مرتبط با عفونت‌های سویه قبلی کروناویروس و انواع آلفا، دلتا، omicron BA.1 و omicron BA.2 را تجزیه و تحلیل کردند. نویسندگان دریافتند که عفونت های BA.2 در مقایسه با سایر انواع، بیشترین احتمال ایجاد علائم را دارند. و این یافته زمانی ادامه پیدا می‌کند که نویسندگان زمان پس از دوز تقویت‌کننده را در افرادی که سه بار واکسینه شده‌اند تنظیم می‌کنند، و این نشان می‌دهد که کاهش حفاظت از واکسن ممکن است افزایش در گزارش علائم را توضیح ندهد.

7 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات