منو سایت

  • خانه
  • سریعترین RAM کامپیوتر جهان با تراشه حافظه DDR5 سامسونگ ارائه شد

سریعترین RAM کامپیوتر جهان با تراشه حافظه DDR5 سامسونگ ارائه شد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

نسل جدید فناوری DRAM به زودی در بازار رایانه های شخصی عرضه می شود. با معرفی پردازنده های نسل بعدی AMD Ryzen و تراشه های جدید اینتل Alder Lake ، کاربران کامپیوتر بالاخره می توانند از RAM DDR5 استفاده کنند.

اگرچه این تراشه ها هنوز برای بازار آماده نیستند. اما مارک های حافظه قبلاً ماژول های رم DDR5 را معرفی کرده اند. یکی از این مارک ها G.Skill نام دارد. G.Skill اولین کیت حافظه DDR5 خود را برای رایانه معرفی کرد. این شرکت معتقد است که این ماژول سریعترین RAM مخصوص کامپیوترهای شخصی در جهان است.

کیت RAM G.Skill Trident Z5 در دو نسخه Z5 RGB و Z5 (بدون نور RGB) موجود است و هر دو مدل از تراشه های حافظه DDR5 سامسونگ استفاده می کنند. ماژول های جدید در 5600 ، 6000 و 6400 مگاهرتز در دسترس هستند.

هر سه مدل با ظرفیت 32 گیگابایت (2 ماژول 16 گیگابایتی) و نرخ تأخیر CL 36-36-36-76 و CL 40-40-40-76 در دسترس هستند. این ماژول ها دارای یک مدل طراحی کاملا جدید از مدل های قبلی G.Skill هستند.

سال گذشته ، سامسونگ اولین تراشه های حافظه DDR5 را برای سرورها معرفی کرد. سه ماه پیش ، این شرکت با ساخت یک ماژول RAM 768 گیگابایتی DDR5 (مونتاژ 32 تراشه DRAM 32 گیگابایتی) در تاریخ ماندگار شد. در سه ماه گذشته اعلام شده است که قیمت تراشه های DDR5 تقریبا 30 درصد گرانتر از تراشه های DDR4 خواهد بود.

در اوایل ماه جاری ، بزرگترین سازنده تراشه حافظه جهان تولید تراشه های حافظه DDR5 را با استفاده از فناوری EU 14 نانومتری آغاز کرد. استفاده از این فناوری باعث عملکرد سریعتر و بهره وری انرژی بیشتر در تراشه های حافظه می شود.

سریعترین RAM کامپیوتر دنیا با تراشه حافظه DDR5 سامسونگ معرفی شد.این دستگاه اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.