منو سایت

  • خانه
  • سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده آزمایش می شود

سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده آزمایش می شود

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

بر اساس توییت اخیر ایلان ماسک ، سرویس اینترنتی Starlink اسپیس ایکس به احتمال زیاد در ماه آینده متوقف می شود. در اینجا نحوه عملکرد مدیرعامل SpaceX به س userال یک کاربر در زمانی که این سرویس از حالت بتا خارج می شود ، نشان داده شده است. با فرض رعایت دوره زمانی اعلام شده توسط شرکت ، می توان دریافت که سرویس Starlink حدود 1 سال در وضعیت آزمایشی بوده است.

پیشتر در اکتبر 2020 ، SpaceX شروع به ارسال دعوتنامه برای آزمایش کاربران Starlink کرد. بنابراین ، با ورود در اکتبر 2021 ، سرویس اینترنت Starlink به مدت 1 سال در وضعیت آزمایشی قرار داشت. SpaceX روند دریافت پیش سفارشات از کاربران اینترنتی Starlink را که علاقه مند هستند آغاز کرده است. برای انجام این کار ، مشتریان باید 99 دلار به عنوان سپرده اولیه پرداخت کنند. در صورتی که کاربران مایل به دریافت سرویس یا منتظر راه اندازی آن در منطقه محل سکونت نباشند ، این رقم می تواند به طور کامل بازپرداخت شود.

به گفته SpaceX ، در حال حاضر حدود 100000 کاربر در بیش از دهها کشور از خدمات Starlink استفاده می کنند و بیش از 1700 ماهواره به هم متصل هستند. با این حال ، افزایش مصرف کنندگان می تواند مشکل ساز باشد. ایلان ماسک پیشتر گفته بود که برآورد کرده است احتمالاً 500000 کاربر اول می توانند این سرویس را دریافت کنند. اما با افزایش تعداد کاربران به چندین میلیون ، وضعیت کمی سخت تر می شود.

اسپیس ایکس در حال حاضر مجوز پرتاب 12000 ماهواره در مدار زمین را از کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) دارد و در صدد اخذ مجوز برای پرتاب 30 هزار ماهواره دیگر به فضا است.

سرویس اینترنتی StarLink SpaceX ماه آینده از آزمایش خارج می شود. این سرویس برای اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.