منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ پیش از اینتل به بزرگترین تامین کننده نیمه هادی جهان تبدیل شده است

سامسونگ پیش از اینتل به بزرگترین تامین کننده نیمه هادی جهان تبدیل شده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

به گفته IC Insights ، در سه ماهه دوم سال 2021 ، سامسونگ بزرگترین تامین کننده محصولات نیمه هادی در جهان شد. بنابراین ، غول کره ای از پیشتاز بازار قبلی در این زمینه ، اینتل پیشی گرفت و شاخص های فروش خود را 10 درصد افزایش داد.

این دستاورد نه تنها به دلیل رشد قابل توجه 10 درصدی فروش تولیدکنندگان کره ای در سه ماه اول امسال است. رکود اینتل همچنین به سامسونگ کمک کرد تا پیش قدم شود و رقبای آمریکایی به رتبه دوم سقوط کردند. در موارد دیگر ، موقعیت 5 تولید کننده اول بدون تغییر باقی می ماند.

SK hynix ، TSMC و Micron به ترتیب در رتبه های سوم تا پنجم قرار دارند. شایان ذکر است که در سه ماهه دوم سال جاری شرکت های SK hynix و micron نیز رشد قابل توجهی را ثبت کردند. اما این برای تغییر موقعیت آنها در رتبه بندی کافی نبود.

رشد 19 درصدی فروش سامسونگ به دلیل افزایش تقاضا برای RAM و حافظه فلش یکی از عوامل کلیدی موفقیت این غول کره ای است. این تجارت در گذشته نجات دهنده سامسونگ بوده است. در کنار افزایش تقاضا ، قیمت ماژول های حافظه نیز در حال افزایش است که بر نتایج مالی سامسونگ نیز تأثیر می گذارد.

به گفته تحلیلگران ، تقاضا برای ماژول های حافظه در سه ماهه سوم سال به احتمال زیاد دوباره 10 درصد افزایش می یابد. این پدیده دوباره به افزایش درآمد رهبر جدید جهان کمک می کند.

سامسونگ پیش از اینتل به بزرگترین تامین کننده نیمه هادی جهان تبدیل شده است

10 بهترین تامین کننده محصولات نیمه هادی در جهان در سه ماهه دوم سال 95.5 میلیارد دلار درآمد کلی کسب کردند. در این دوره ، کل صنعت نیمه هادی ها 8 درصد رشد کردند. شایان ذکر است که رشد TSMC ، Intel ، Qualcomm و Broadcom کمتر از متوسط ​​صنعت است.

به گفته تحلیلگران ، کل فروش اینتل در سه ماهه سوم سال جاری 3 درصد کاهش می یابد. بنابراین ، از یک سو ، مشخص نیست که رهبر سابق بازار تا چه مدت مقام دوم را حفظ خواهد کرد.

از سوی دیگر ، شرکت آمریکایی فقط یک روز زودتر از معماری جدید CPU خود رونمایی کرد. IC Insights پیش بینی می کند که در صورت واکنش مثبت بازار به این عناصر جدید ، این سناریو به راحتی توجیه نخواهد شد.

در همین حال ، چندین مارک دیگر ، علاوه بر 5 تولید کننده برتر بازار ، حرکات جالبی را نیز نشان دادند. فروش انویدیا در سه ماه گذشته 14 درصد رشد کرده است و این شرکت در میان تقاضای زیاد مراکز داده ، گیمرها و البته جستجوگران ارزهای رمزنگاری شده عملکرد خوبی داشته است. مدیاتک 17 درصد رشد کرد.

این دستاورد به دلیل موفقیت تلفن های هوشمند 5G و محصولات چند رسانه ای مصرفی است. AMD در رده یازدهم جهان قرار دارد و در سه ماهه دوم امسال 12 درصد رشد قابل توجهی را ثبت کرد. تحلیلگران IC Insights همچنین پیش بینی می کنند که بازار جهانی نیمه هادی ها تا پایان سال 2021 رشد 23 درصدی را تجربه کنند.

سامسونگ با پیشی گرفتن از اینتل و اولین حضور خود در زمینه فناوری و اخبار تلفن همراه ، به بزرگترین تامین کننده نیمه هادی جهان تبدیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.