منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ و تسلا برای تولید تراشه برای نسل بعدی خودروهای خودران همکاری می کنند

سامسونگ و تسلا برای تولید تراشه برای نسل بعدی خودروهای خودران همکاری می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

بر اساس گزارشات اخیر ، سامسونگ الکترونیکس در حال مذاکره با سازنده خودروهای برقی آمریکایی تسلا برای تولید تراشه برای نسل بعدی خودروهای خودران بر اساس فرایند تولید 7 نانومتری است.

گزارشی که توسط روزنامه اقتصادی کره منتشر شده نشان می دهد که هم تسلا و هم سامسونگ بارها در مورد طراحی تراشه ها بحث کرده اند و نمونه اولیه تراشه ها را برای سیستم خودروی تسلا Hardware 4 مبادله کرده اند. اگر یک تراشه بین سامسونگ و تسلا منعقد شود ، غول کره ای به احتمال زیاد تولید نیمه هادی ها را با استفاده از فرایند 7 نانومتری آغاز می کند. تحقق چنین سناریویی محتمل به نظر می رسد. زیرا سامسونگ در حال حاضر مسئول تولید نسل فعلی کامپیوترهای تسلا به نام سخت افزار 3 است.

سامسونگ در حال حاضر تراشه های 5 نانومتری تولید می کند. اما تسلا از یک فرایند 7 نانومتری برای ساخت تراشه های مورد استفاده در رایانه سخت افزار 4. استفاده می کند.این تصمیم به منظور دستیابی به راندمان تولید بالاتر و عملکرد پایدارتر تراشه هنگام نصب بر روی خودرو گرفته شده است.

با این حال ، مهلت تولید سخت افزار 4 کامپیوتر هنوز مشخص نشده است. اما انتظار می رود این روند در چند ماه آینده آغاز شود. زیرا ایلان ماسک ؛ طی رویداد ماه گذشته AI Day ، مدیرعامل تسلا اعلام کرد که سخت افزار جدیدی برای فناوری کامیون های سایبری در سال آینده در دسترس خواهد بود.

سامسونگ در حال حاضر دومین تولید کننده بزرگ تراشه های قراردادی در جهان پس از TSMC است. در حالی که سهم سامسونگ از بازار جهانی تراشه 17.3 درصد است. اما TSMC تایوانی با رقیب کره ای خود با 52.9 درصد سهم بازار فرسنگ ها فاصله دارد.

غول فناوری کره ای طی چند سال گذشته پیشرفت چشمگیری در تولید تراشه داشته است و تمام تلاش خود را برای رقابت در کنار TSMC به کار گرفته است. کوالکام تراشه اسنپدراگون 888 خود را به سامسونگ سپرد. علاوه بر این ، سازنده کره ای سفارشات سایر شرکت ها را می پذیرد و علاوه بر مونتاژ تراشه های تلفن های هوشمند ، نیمه هادی های دیگر را نیز تولید می کند.

سامسونگ و تسلا برای تولید تراشه برای نسل بعدی خودروهای خودران همکاری می کنند. این اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.