منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ هفته آینده از تراشه 5 نانومتری ارزان قیمت خود رونمایی خواهد کرد

سامسونگ هفته آینده از تراشه 5 نانومتری ارزان قیمت خود رونمایی خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

Exynos 1080 اولین تراشه 5 نانومتری سامسونگ (و به طور کلی یکی از اولین چیپست های 5 نانومتری جهان) است. اما این تراشه یک مدل میان رده است و Exynos 2100 در میان محصولات پیشرو قرار دارد. اکنون یکی از مخبران به نام Ice Universe گزارش می دهد که سامسونگ در حال کار بر روی یک تراشه 5 نانومتری جدید است که پایین تر از Exynos 1080 است و برای تلفن های پایین رده هدف قرار خواهد گرفت.

این تراشه به طرز گیج کننده ای Exynos 1280 نامیده می شود. با این حال، هیچ جزئیاتی در مورد پیکربندی CPU و GPU استفاده شده توسط این نیمه هادی در دسترس نیست. با این حال، این تراشه احتمالاً در رتبه پایین تر از Exynos 1080 قرار می گیرد و به چهار هسته Cortex A78 و چهار هسته Cortex A55 مجهز خواهد شد. قدرت گرافیکی تراشه نیز توسط پردازنده گرافیکی Mali G78 MP10 تامین می شود.

جالب اینجاست که Exynos 1280 احتمالاً اولین تراشه 5 نانومتری کم تراشه خواهد بود. مدل‌های متوسط ​​مانند Exynos 1080 و Snapdragon 780G اکنون در بازار موجود هستند. اما هیچ گزینه ای برای گوشی های هوشمند ارزان تر وجود ندارد. به گفته Ice Universe، این وضعیت به زودی تغییر خواهد کرد و سامسونگ تراشه Exynos 1280 را در تاریخ 10 نوامبر (19 آبان) ارائه خواهد کرد.

حال جالب است که ببینیم چه شرکت هایی به جشن تراشه جدید سامسونگ خواهند پیوست. Vivo معمولاً طرفدار چنین تراشه هایی است (در واقع Vivo تنها شرکتی است که از تراشه Exynos 1080 استفاده می کند).

با این حال، Ice Universe قبلا اعلام کرده بود که سامسونگ امسال سه تراشه جدید را معرفی خواهد کرد. Exynos 2200 مجهز به پردازنده گرافیکی قدرتمندی است که توسط AMD طراحی شده است. از سوی دیگر اگزینوس 1280 یک مدل پایین رده محسوب می شود و یک تراشه میان رده بین این دو مدل قرار خواهد گرفت.

سامسونگ هفته آینده از تراشه جدید 5 نانومتری ارزان قیمت خود رونمایی خواهد کرد که برای اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.