منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ نقشه راه خود را برای تولید تراشه های موبایل ترسیم کرده است

سامسونگ نقشه راه خود را برای تولید تراشه های موبایل ترسیم کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

چوی سی یونگ ؛ رئیس و مدیرعامل شرکت سامسونگ Semiconductor Business در سالانه نشست ریخته گری سامسونگ در مورد آینده تولید تراشه های سامسونگ و پیامدهای مشکل جهانی کمبود تراشه برای وضعیت آینده تجارت نیمه هادی صحبت کرد. او همچنین در مورد نقشه راه سامسونگ برای تولید تراشه های 3 نانومتری و 2 نانومتری صحبت می کند.

با وجود کمبود نیمه هادی در جهان ، سامسونگ همچنان قصد دارد همچنان رقابتی باقی بماند. آقای شی یونگ تاکید کرد که سامسونگ در استفاده از فناوری های روز پیشتاز خواهد بود. در حالی که مقیاس تولید نیمه هادی ها یک مرحله دیگر افزایش می یابد. سامسونگ پیش بینی می کند که حتی با وجود کمبود تراشه ، تعداد کمی از شرکت ها تجهیزات لازم برای رقابت در مقیاس جدید را در اختیار خواهند داشت.

ابتدا ، سامسونگ قصد دارد تولید انبوه تراشه ها را با استفاده از فرایند 2 نانومتری در سال 2025 آغاز کند. نسل فعلی گوشی های هوشمند سامسونگ و اپل از تراشه های تولید شده توسط سامسونگ ، کوالکام و TSMC استفاده می کنند. این تراشه ها در فرایند 5 نانومتری تولید می شوند. تولیدکننده تراشه کره ای پیش بینی می کند که روند تولید اولین تراشه های 3 نانومتری برای مشتریان در نیمه اول سال 2022 آغاز شود.

به لطف استفاده از فرایند 3 نانومتری Gate-All-Around (GAA) ، این تراشه های جدید در عین اشغال فضا احتمالاً 30 efficient کارآمدتر و 50 less انرژی کمتری نسبت به مدل های فعلی خواهند داشت. در مقایسه با انواع 5 نانومتری آنها تا 35 درصد تراشه کاهش می یابد.

تراشه های 3 نانومتری در کارخانه سامسونگ در پیونگ یانگ کره تولید می شوند. پروژه توسعه کارخانه برای حمایت از رشد ظرفیت تولید در حال انجام است. برنامه ریزی شده است که یک کارخانه تولید چیپس در ایالات متحده ساخته شود. با این حال ، جزئیات محل این کارخانه هنوز مشخص نیست. در همین حال ، انتظار می رود تولید نسل دوم تراشه های 3 نانومتری در سال 2023 آغاز شود.

این شرکت کره ای حتی اعلام کرد که تراشه های 2 نانومتری در مراحل اولیه توسعه هستند. تراشه ها از GAA و فن آوری های FET چند کانالی استفاده می کنند. برای مشاهده فیلم سخنرانی آقای شی یونگ اینجا را کلیک کنید.

سامسونگ نقشه راه تراشه های تلفن همراه خود را مشخص کرد اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.