منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ سنسور پرچمدار 200 مگاپیکسلی خود با نام ISOCELL HP1 را معرفی کرد

سامسونگ سنسور پرچمدار 200 مگاپیکسلی خود با نام ISOCELL HP1 را معرفی کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

سامسونگ به تازگی سنسور تصویر شاخص خود با نام ISOCELL HP1 را معرفی کرده است. این حسگر به احتمال زیاد یکی از ویژگی های برجسته تلفن هوشمند آینده Galaxy S22 Ultra خواهد بود. این سنسور دارای وضوح 200 مگاپیکسل است و به لطف استفاده از تکنیک های خوشه بندی پیکسل ، قادر به ارائه تصاویر 12.5 و 50 مگاپیکسلی در خروجی خواهد بود. سامسونگ این روش را ChamaleonCell می نامد.

حسگر HP1 بسته به سطح نور محیط می تواند تصاویری با وضوح خروجی متفاوت ارائه دهد. این سنسور هنگام عکاسی در نور کم 4 در 4 پیکسل ترکیب می کند و از تکنیک گروه بندی 4 در 4 برای تولید تصاویر 12 مگاپیکسلی با پیکسل های بسیار بزرگ 2.56 میکرون استفاده می کند.

با این حال ، این سنسور هنگام عکاسی در شرایط نوری خوب از تکنیک گروه بندی 2 در 2 پیکسل استفاده می کند و تصاویر 50 مگاپیکسلی با خروجی پیکسل 1.28 میکرون ارائه می دهد. همچنین در صورت نیاز به رزولوشن بالاتر ، کاربران می توانند تصاویر 200 مگاپیکسلی با پیکسل 0.64 میکرون ثبت کنند.

سامسونگ به اندازه سنسور ISOCELL HP1 خود اشاره نکرده است. اما بدیهی است که این سنسور کوچکتر از ISOCELL GN2 است. اندازه پیکسل سنسور GN2 پس از اعمال تکنیک گروه بندی پیکسل ها حداکثر به 2.80 میکرون می رسد. شاخص سنسور HP1 جدید 2.56 میکرون است.

علاوه بر این ، سنسور ISOCELL HP1 توانایی ضبط ویدئوهای 8K با سرعت 30 فریم بر ثانیه و حداقل میدان دید را دارد. سنسور مقیاس عملکرد خود را برای ضبط ویدئو 8K (7680 43 4320 پیکسل) به 50 مگاپیکسل (8192 در 6144 پیکسل) کاهش می دهد.

سامسونگ همچنین یک سنسور جدید 50 مگاپیکسلی با نام ISOCELL GN5 معرفی کرده است. این سنسور مجهز به پیکسل های 1.0 میکرون است و دقت و عملکرد فوکوس خودکار را بهبود می بخشد. این سنسور برای اولین بار فناوری تقسیم سنگرهای عمیق جلو را در طراحی Dual Pixel نشان می دهد.

سنسور ISOCELL GN5 مجهز به فناوری Dual Pixel Pro است. این فناوری قابلیت تمرکز خودکار در همه جهات را دارد. هر پیکسل 1 میکرونی در این سنسور دارای 2 دیود نوری است. عملکرد فوکوس خودکار پیکسلی داده های ردیابی سنسور افقی و عمودی را برای دستیابی به تمرکز دقیق و فوری ترکیب می کند.

طبق گفته سامسونگ ، هم سامسونگ و هم سنسورهای ISOCELL HP1 و ISOCELL GN5 در دسترس هستند. بنابراین در آینده ای نزدیک احتمالاً شاهد استفاده از آنها در دستگاه های مختلف خواهیم بود.

سامسونگ سنسور اصلی 200 مگاپیکسلی خود را با نام ISOCELL HP1 معرفی می کند که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.