منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ جزئیات مربوط به سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 را منتشر کرد

سامسونگ جزئیات مربوط به سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 را منتشر کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

با انتشار سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 ، سامسونگ به توسعه سنسورهای تصویر موبایل ادامه می دهد. این سنسور هنوز در هیچ محصول سخت افزاری استفاده نشده است. سامسونگ ویژگی ها و مشخصات این سنسور را توضیح داده و فیلم کوتاهی را منتشر کرد.

حسگر ISOCELL HP1 می تواند به لطف الگوریتم موزاییک مبتنی بر یادگیری عمیق به عنوان چندین سنسور مختلف عمل کند. این سنسور قادر است تکنیک گروه بندی 2 در 2 پیکسل را انجام دهد و در نتیجه تصاویری 50 مگاپیکسلی با پیکسل های م 1.ثر 1.28 میکرون ایجاد کند. در این حالت ، سنسور می تواند فیلم های 8K را با سرعت 30 فریم بر ثانیه ضبط کند و میدان دید به حداقل کاهش می یابد.

در حالت دیگر ، از تکنیک گروه بندی 4 در 4 پیکسل استفاده می شود و اطلاعات مربوط به 16 پیکسل سنسور ترکیب شده و یکی از پیکسل های تصویر را تشکیل می دهد. در نتیجه ، تصویر 12.5 مگاپیکسلی دارای پیکسل 2.56 میکرون خواهد بود. این رقم از اندازه پیکسل اکثر سنسورهای دوربین موجود در بازار بزرگتر است.

توانایی استثنایی سنسور در جذب نور توسط سیستم های هوشمندی مانند Smart-ISO Pro و HDR پله ای افزایش می یابد. در زیر به مقایسه مختصری از سنسور ISOCELL HP1 با سایر سنسورهای موجود در بازار می پردازیم.

سنسور 50 مگاپیکسلی ISOCELL JN1 مجهز به پیکسل 0.64 میکرون است. بنابراین بین این سنسور و مدل HP1 ارتباط خانوادگی وجود دارد. با این حال ، سنسور 1 / 2.76 اینچی JN1 یک سنسور کوچک است. اندازه پیکسل سنسور جدید با رزولوشن 50 مگاپیکسل دو برابر اندازه سنسور JN1 است. سنسور 1 / 1.12 اینچی 50 مگاپیکسلی ISOCELL GN2 با پیکسل های 1.4 میکرونی ذاتی خود یک سنسور غول پیکر است که قادر خواهد بود با استفاده از تکنیک گروه بندی پیکسل ، تصاویر 12.5 مگاپیکسلی با پیکسل های 2.8 میکرونی ایجاد کند. از این نظر ، به نظر می رسد سنسور GN2 نسبت به مدل جدید HP1 برتری دارد.

سنسور ISOCELL HP1 از چند نمونه گیری پشتیبانی می کند. در این حالت ، اطلاعات مربوط به هر پیکسل به طور مکرر خوانده می شود و سپس میانگین آنها توسط آنها انجام می شود. عملکرد HDR نصب شده نوردهی کوتاه ، متوسط ​​و طولانی را برای بهبود دامنه پویا تا 100 دسی بل ثبت می کند.

عملکرد ISO هوشمند سطوح ISO بالا و پایین را در یک تصویر ترکیب می کند. ویژگی Smart ISO Pro این قابلیت را برای ضبط ویدئو نیز گسترش می دهد و به شما امکان می دهد فیلم های HDR را با جلوه های حرکتی مصنوعی کمتر ضبط کنید. در نهایت ، سامسونگ سنسور ISOCELL HP1 را به تشخیص فوق فاز دوگانه مجهز می کند تا از عملکرد سریع و دقیق فوکوس خودکار اطمینان حاصل شود.

به طور خلاصه ، این عملکرد بهترین تشخیص فاز با 2 پیکسل برای فوکوس است. میکروباندها در بالای پیکسل ها برای تمرکز استفاده می شوند. این پدیده پیکسل های تمرکز را از دیگر پیکسل ها متمایز می کند. توجه داشته باشید که عملکرد Double Super PD با فوکوس خودکار دو پیکسل متفاوت است (در این مورد ، هر پیکسل خود یک پیکسل فوکوس است). سنسور ISOCELL GN2 از فناوری Dual Pixel Pro استفاده می کند.

حال این سال مطرح می شود که اولین گوشی های مجهز به سنسور HP1 چه زمانی در دسترس خواهند بود؟ تاکنون هیچ شرکتی به طور رسمی به این موضوع اشاره نکرده است. اما شایعات حاکی از آن است که شیائومی برای اولین بار از سنسور 200 مگاپیکسلی سامسونگ استفاده می کند. این شرکت چینی سابقه طولانی در استفاده از سنسورهای پیشرفته تولید شده توسط سامسونگ دارد. به عنوان مثال ، شیائومی Mi Mix Alpha و Mi CC9 Pro اولین تلفن های هوشمند با سنسور 108 مگاپیکسلی HMX بودند. شیائومی Mi 11 Ultra همچنین از سنسور غول پیکر 1 / 1.12 اینچی ISOCELL GN2 استفاده خواهد کرد.

سامسونگ جزئیاتی در مورد سنسور 200 مگاپیکسلی ISOCELL HP1 منتشر کرد که برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.