منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ تا سال 2026 ظرفیت خود را برای تولید تراشه های نیمه هادی سه برابر خواهد کرد

سامسونگ تا سال 2026 ظرفیت خود را برای تولید تراشه های نیمه هادی سه برابر خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت های تولید تراشه های نیمه هادی در جهان است. با این حال، از نظر فناوری و ظرفیت تولید، غول کره ای از تولیدکننده نیمه هادی تایوانی TSMC عقب مانده است.

با توجه به ادامه مشکل جهانی کمبود تراشه، سامسونگ اعلام کرده است که قصد دارد ظرفیت تولید خود را تا سال 2026 سه برابر کند. Samsung Foundry روز پنجشنبه اعلام کرد که حداقل یک کارخانه دیگر برای ساخت تراشه و افزایش ظرفیت تولید در کارخانه‌های موجود ایجاد خواهد کرد. این حرکت توانایی سامسونگ برای رقابت با TSMC را تقویت می کند. رهبر فعلی بازار تراشه و تازه وارد در این زمینه به خدمات ریخته گری اینتل کمک خواهد کرد.

هان سونگ هون; مدیرعامل شرکت در بیانیه ای گفت: ما قصد داریم تا سال 2026 ظرفیت تولید خود را سه برابر کنیم تا نیازهای مشتریان خود را به بهترین شکل ممکن برآورده کنیم. این هدف با افزایش ظرفیت تولید کارخانه پیونگ یانگ و ایجاد کارخانه جدید در آمریکا محقق خواهد شد.» با این حال، شرکت کره ای هرگز ظرفیت واقعی تولید تراشه خود را با استفاده از فرآیندهای پیشرفته مانند 5 و 7 نانومتر اعلام نکرده است. بنابراین درک معنای واقعی اصطلاح “ترویکا” دشوار خواهد بود.

این شرکت کره ای در حال مذاکره با مقامات آمریکایی برای توسعه کارخانه خود در آستین تگزاس و ساخت کارخانه تولید تراشه در نیویورک، آریزونا یا تگزاس است. اما هنوز مکان کارخانه جدید و برنامه های نهایی این شرکت اعلام نشده است. سامسونگ قصد دارد بیش از 150 میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کند تا به بزرگترین سازنده تراشه های نیمه هادی جهان تبدیل شود.

Samsung Foundry در حال حاضر تراشه های مورد نیاز مشتریان مختلف خود از جمله IBM، Nvidia و Qualcomm را تولید می کند. این غول کره ای اخیرا اعلام کرده است که تولید انبوه تراشه های 4 نانومتری را آغاز کرده است و تراشه های 3 نانومتری این شرکت در نیمه دوم سال 2022 عرضه خواهند شد.

سامسونگ می نویسد که تا سال 2026 ظرفیت تولید تراشه های نیمه هادی خود را سه برابر خواهد کرد. این برای اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.