منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ به دنبال معرفی تراشه های پیشرفته با قابلیت شبیه سازی ارتباطات مغز انسان است

سامسونگ به دنبال معرفی تراشه های پیشرفته با قابلیت شبیه سازی ارتباطات مغز انسان است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

فناوری به طور مداوم در بیشتر زمینه های رایانه در حال پیشرفت است. در همه زمینه ها ، از فناوری نانومتر گرفته تا نوع مواد اولیه مورد استفاده ، همیشه فضای کافی برای نوآوری وجود دارد. بسیاری از شرکت ها می خواهند پیشگام نوآوری در زمینه های مختلف فناوری باشند. سامسونگ یکی از این شرکت ها است.

صنعت الکترونیک غول پیکر بازار را از جهات مختلف متحول می کند. سامسونگ یکی از برندهای پیشرو در زمینه نوآوری در زمینه تراشه ، دوربین ، تلفن های هوشمند و نمایشگر در جهان است. غول کره ای یکی از قدرتمندترین تولیدکنندگان تراشه در بازار است و تجربه کاملی در توسعه روش های تولید خود دارد. بدیهی است که سامسونگ به دنبال راه های دیگری برای بهبود عملکرد تراشه های فعلی در جهان است.

امروز ، شرکت کره ای مقاله ای با عنوان “الکترونیک نورومورفیک بر اساس تکثیر و اتصال مغز” منتشر کرد. این مقاله روش جدیدی را برای کپی نقشه اتصال عصبی مغزی و قرار دادن آن در یک شبکه سه بعدی با چگالی بالا در خاطرات جامد مورد بحث قرار می دهد. این مقاله به عنوان یادداشت تحقیق مشترک مهندسان سامسونگ و دانشگاه هاروارد منتشر شد.

در این روش ، یک آرایه پیشرفته از نانوالکترودها توسط دکتر Donhee Ham و دکتر Hongkun Park توسعه داده شد. استفاده می شود. این مقاله به تولید تراشه حافظه با قابلیت ارزیابی ویژگی های محاسباتی منحصر به فرد مغز می پردازد. به عبارت دیگر ، دستیابی به این طرح مفهومی یک تحول انقلابی خواهد بود.

سامسونگ در تلاش است فناوری مغز را تغییر داده و از آن در تراشه های مدرن استفاده کند

هدف اصلی این مقاله مهندسی معکوس مغز با یک روش نورومورفیک است. این مطالعه به روشهای استخراج و کپی نگاشت رساناهای عصبی در مغز انسان مربوط می شود. سپس کارت کپی شده در شبکه ای از خاطرات غیر فرار قرار می گیرد. این کارت های حافظه غیر فرار که به طور خاص طراحی شده اند ، کارت های ارتباطی عصبی را نیز توصیف می کنند. این حافظه ها فقط به سیگنال های ذخیره شده در سلول نیاز خواهند داشت.

متأسفانه این فناوری هنوز در مراحل اولیه خود است. بنابراین ، مطالعه فوق ، حداقل در حال حاضر ، جنبه عملی ندارد. به نظر می رسد هنوز چند سال تا عرضه تجاری چنین تراشه هایی باقی مانده است. با این حال ، سامسونگ به بررسی این پروژه های مفهومی برای استفاده از آنها در ایده های فعلی ادامه می دهد. به عنوان مثال ، این شرکت مهندسی نورومورفیک را مطالعه می کند و از برخی منابع خود برای توسعه نسل بعدی نیمه هادی های هوش مصنوعی استفاده می کند.

پیش بینی وضعیت صنعت در 10 ، 20 یا 30 سال آینده واقعاً غیرممکن است. به هر حال ، ما کیلومترها از عصر فناوری مدرن فاصله خواهیم داشت. بنابراین تراشه های نورومورفیک به احتمال زیاد در چند سال آینده استاندارد خواهند شد.

سامسونگ در مورد معرفی تراشه های پیشرفته قادر به شبیه سازی ارتباطات مغز انسان می نویسد. این اولین بار در فناوری و اخبار تلفن همراه ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.