منو سایت

  • خانه
  • سامسونگ به دنبال تولید تراشه 5 نانومتری هوشمند با قابلیت انجام تراکنش های مبادله ای است

سامسونگ به دنبال تولید تراشه 5 نانومتری هوشمند با قابلیت انجام تراکنش های مبادله ای است

 تاریخ انتشار :
/
  دسته‌بندی نشده

سامسونگ در حال کار با دو استارت آپ محلی برای توسعه و تولید یک ماژول ویژه پردازش عصبی (NPU) است. این تراشه قادر به معامله سهام بر اساس هوش مصنوعی است.

طراحی این تراشه هوشمند به شرکت نوپا Rebellions از Qraft Technologies سپرده شد. این استارت آپ قبل از آن در سال 2020 ایجاد شد و شامل مهندسانی از SK Hynix و Samsung Electronics است. این شرکت در طراحی تراشه تخصص دارد. اما امکانات لازم برای تولید آنها را ندارد.

Qraft Technologies و Rebellions تراشه های هوش مصنوعی سامسونگ را برون سپاری کرده اند. گفته می شود غول فناوری کره ای پیشنهاد آنها را پذیرفته است و در نتیجه سامسونگ مسئولیت تولید تراشه هوش مصنوعی را با استفاده از فرآیند 5 نانومتری آن بر عهده خواهد گرفت.

پیش بینی قیمت سهام تسلا با استفاده از هوش مصنوعی

Qraft Technologies از هوش مصنوعی برای مدیریت چهار صندوق قابل معامله (ETF) در بورس اوراق بهادار نیویورک استفاده می کند. این استارت آپ به دلیل پیش بینی غیرمعمول خود برای قیمت سهام تسلا شناخته شد. چهار ETF این شرکت که مبتنی بر هوش مصنوعی هستند، از ابتدای سال 2021 به بازدهی 16.21 تا 19.85 درصد رسیده اند.

با این حال، اکنون به دلیل موانع رایانه ای، این راه اندازی با محدودیت هایی مواجه است. این شرکت به دنبال گسترش دامنه فعالیت خود است. اما مقابله با مشکلات خاص نیاز به قدرت پردازش بالاتری دارد. Qraft Technologies قصد دارد از تراشه هوشمند جدید خود که توسط سامسونگ ساخته شده است استفاده کند. این محدودیت ها را بردارید.

شایعه شده است که تراشه جدید مبتنی بر هوش مصنوعی سرعت محاسبات هوشمند را چهار برابر می کند و آن را به یازدهمین ایده فعلی مورد استفاده توسط استارتاپ Qraft Technologies تبدیل می کند. انتظار می رود تولید این تراشه از سال آینده آغاز شود.

سامسونگ به دنبال تولید تراشه 5 نانومتری هوشمند با قابلیت انجام تراکنش های مبادله ای است که برای اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما برای عموم منتشر نخواهد شد.