• خانه
  • اخبار
  • سال ها پس از کشف آن، باستان شناسان وارد اتاقی در زیر یک معبد پرو شدند

سال ها پس از کشف آن، باستان شناسان وارد اتاقی در زیر یک معبد پرو شدند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سال ها پس از کشف آن، باستان شناسان وارد اتاقی در زیر یک معبد پرو شدند


میدان گرد در Chavin de Huantar - زمانی مکانی برای اجتماعات تشریفاتی و بعداً مکانی در حومه شهر بود.

بزرگنمایی / میدان گرد در Chavin de Huantar – زمانی مکانی برای اجتماعات تشریفاتی و بعداً مکانی در حومه شهر بود. (اعتبار: پایگاه داده CyArk Chavin)

امروزه معابد، کانال‌ها و میدان‌های Chavín de Huántar بیشتر در ویرانه‌اند. اما این مکان (حدود 250 کیلومتری شمال لیما، پرو) زمانی قلب فرهنگ چاوین بود، تمدنی که قرن ها قبل از ظهور امپراتوری اینکاها در مرکز آند شکوفا شد. قدمت قدیمی ترین معابد گرانیتی و آهکی آن به حدود 1200 سال قبل از میلاد برمی گردد، اما مردم در این مکان بسیار طولانی تری زندگی کرده اند، حداقل از 3000 قبل از میلاد.

حتی پس از از بین رفتن قدرت فرهنگ چاوین، اعضای گروه Huaraz از سنگ های معابد باستانی برای ساختن دهکده ای در یک میدان متروک استفاده کردند. مردم تا دهه 1940 در Chavín de Huántar زندگی می کردند. این مکان به اندازه کافی عمر طولانی داشته است که برای هزاران سال حتی مردمی که در آنجا زندگی می کردند برخی از اسرار آن را از دست داده اند.

باستان شناسان به طور تصادفی یکی از این رازها را دوباره کشف کردند: کانالی باریک که به یک اتاق آیینی کوچک در عمق هشت متری زیر یکی از ساختمان های معبد محل منتهی می شود. بر اساس سبک معماری آن، دوربین مخفی ممکن است از هر ساختمان یا تونل دیگری در سایت قدیمی تر باشد.

13 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات