• خانه
  • اخبار
  • سازندگان هشدار می دهند که برای بازی Steam Deck یا Switch در خارج از خانه خیلی گرم می شود

سازندگان هشدار می دهند که برای بازی Steam Deck یا Switch در خارج از خانه خیلی گرم می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سازندگان هشدار می دهند که برای بازی Steam Deck یا Switch در خارج از خانه خیلی گرم می شود


حتی سایه ممکن است برای ذخیره نینتندو سوییچ شما در دماهای شدید کافی نباشد.

بزرگنمایی / حتی سایه ممکن است برای ذخیره نینتندو سوییچ شما در دماهای شدید کافی نباشد. (اعتبار: نینتندو انگلستان / یوتیوب)

یکی از مزیت‌های اصلی کنسول‌های قابل حمل، امکان پخش آن‌ها در خارج از خانه است، استفاده‌ای که در طول سال‌ها شاهد آن در کمپین‌های بازاریابی متعددی بوده‌ایم. اما از آنجایی که کشورهای سراسر جهان در هفته‌های اخیر از موج گرمای بی‌سابقه رنج می‌برند، دو سازنده بزرگ کنسول‌های دستی به گیمرها هشدار می‌دهند که محصولاتشان در دمای محیط بالای 35 درجه سانتی‌گراد (95 درجه فارنهایت) عملکرد خوبی ندارند.

نینتندو ژاپن این هشدارها را هفته گذشته رد کرد. توییت کردن بر اساس ترجمه ماشینی، “اگر از نینتندو سوییچ در یک مکان گرم استفاده کنید، ممکن است دمای واحد اصلی بالا رود.” اگر دمای واحد اصلی خیلی زیاد شود، ممکن است به طور خودکار برای محافظت از واحد اصلی بخوابد.» این شرکت همچنین از بازیکنان خواست مطمئن شوند که دریچه‌های کنسول و واحد داک توسط گرد و غبار یا زباله مسدود نشده و نصب کنند. این ایستگاه اتصال “در مکانی که گرما را حفظ نمی کند”.

شیر دیروز با هشدار گرمای عمومی به آن پیوست، توییت کردن یک یادآوری این است که Steam Deck “ممکن است شروع به کاهش عملکرد برای محافظت از خود در دمای بالای محیط کند”. به گفته Valve، APU داخلی Steam Deck زمانی که خود تراشه به دمای 100 درجه سانتیگراد (212 درجه فارنهایت) برسد شروع به کاهش عملکرد می کند و در صورت رسیدن به دمای 105 درجه سانتیگراد (221 درجه فارنهایت) خاموش می شود. سپس سیستم می‌تواند سرعت شارژ باتری، سرعت دانلود و حتی سرعت SSD را محدود کند تا GPU را تا حد ممکن پایدار نگه دارد.

4 پاراگراف باقی مانده را بخوانید | نظرات