• خانه
  • اخبار
  • سازمان جهانی بهداشت: بسیاری از بیمارستان‌های اوکراین ممکن است امروز با کمبود اکسیژن مواجه شوند

سازمان جهانی بهداشت: بسیاری از بیمارستان‌های اوکراین ممکن است امروز با کمبود اکسیژن مواجه شوند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سازمان جهانی بهداشت: بسیاری از بیمارستان‌های اوکراین ممکن است امروز با کمبود اکسیژن مواجه شوند


کارگری در حال سرویس دهی سیلندرهای اکسیژن برای بیماران مبتلا به COVID-19 در بیمارستان شهر کراماتورسک دیده می شود.

بزرگنمایی / کارگری در حال سرویس دهی سیلندرهای اکسیژن برای بیماران مبتلا به COVID-19 در بیمارستان شهر کراماتورسک دیده می شود. (اعتبار: گتی | تصاویر SOPA)

سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه هشدار داد که اکثر بیمارستان‌های اوکراین ممکن است امروز بدون اکسیژن پزشکی نجات‌بخش باقی بمانند و هزاران بیمار بدحال را در بحبوحه همه‌گیری در معرض خطر قرار دهد.

آژانس سازمان ملل گفت که به دنبال راه‌هایی برای افزایش ذخایر است که احتمالاً نیازمند یک کریدور ترانزیتی امن از طریق لهستان است. دکتر تدروس آدهانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت و دکتر هانس کلوگه، مدیر منطقه ای سازمان جهانی بهداشت در اروپا، در بیانیه مشترکی گفتند: «ضروری است که اطمینان حاصل شود که لوازم پزشکی نجات بخش – از جمله اکسیژن – به دست افرادی که به آنها نیاز دارند برسد.

سازمان جهانی بهداشت گفت: در میان حمله و تهاجم روسیه، کامیون‌ها در حال حاضر قادر به انتقال اکسیژن از تولیدکنندگان به بیمارستان‌های اوکراین از جمله کیف پایتخت نیستند. این حمله همچنین مانع از تولید اکسیژن پزشکی در کشور شد. زئولیت، یک جزء تولید حیاتی که وارد می‌شود، در بسیاری از تولیدکنندگان ژنراتورهای اکسیژن پزشکی تمام شده است. حمل و نقل ایمن زئولیت در اوکراین نیز مورد نیاز است. دکتر تدروس و کلوگ همچنین هشدار دادند که بیماران در معرض خطر هستند زیرا بیمارستان ها با کمبود برق و آمبولانس های حامل بیماران در معرض خطر گرفتار شدن در آتش متقابل هستند.

3 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات