• خانه
  • اخبار
  • سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد روسیه با نقض قوانین بشردوستانه به بیمارستان های اوکراین حمله می کند

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد روسیه با نقض قوانین بشردوستانه به بیمارستان های اوکراین حمله می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد روسیه با نقض قوانین بشردوستانه به بیمارستان های اوکراین حمله می کند


کیف، اوکراین - 28 فوریه: یک مادر در پناهگاه بمب بخش اطفال بیمارستان کودکان Ohmatdit در 28 فوریه 2022 در کیف، اوکراین از نوزاد خود تحت درمان پزشکی مراقبت می کند.

بزرگنمایی / کیف، اوکراین – 28 فوریه: یک مادر در پناهگاه بمب بخش اطفال بیمارستان کودکان Ohmatdit در 28 فوریه 2022 در کیف، اوکراین از نوزاد خود تحت درمان پزشکی مراقبت می کند. (اعتبار: گتی | کریس مک گراث)

سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه اعلام کرد که روسیه بر اساس چندین حمله گزارش شده به بیمارستان ها و کارکنان بهداشتی اوکراین، قوانین بین المللی بشردوستانه را نقض می کند.

چندین گزارش تایید نشده بود، اما حداقل در یک مورد تایید شده، یک بیمارستان در معرض “حمله با سلاح های سنگین” قرار گرفت که در آن چهار نفر کشته و 10 نفر دیگر از جمله شش کارمند بهداشت زخمی شدند. دکتر تدروس آدانوم گبریسوس، مدیر کل سازمان جهانی بهداشت، گفت که آژانس در حال کار برای تایید چندین گزارش دیگر است.

تدروس روز چهارشنبه در یک نشست خبری گفت: «قداست و بی‌طرفی مراقبت‌های بهداشتی – از جمله متخصصان مراقبت‌های بهداشتی، بیماران، تجهیزات، حمل‌ونقل و امکانات – و حق دسترسی ایمن به مراقبت‌ها باید مورد احترام و محافظت قرار گیرد.» “حمله به مراقبت های بهداشتی ناقض قوانین بشردوستانه بین المللی است.”

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات