• خانه
  • اخبار
  • زیر متغیرهای Omicron BA.4، BA.5 از محافظت در برابر عفونت اولیه omicron جلوگیری می کنند

زیر متغیرهای Omicron BA.4، BA.5 از محافظت در برابر عفونت اولیه omicron جلوگیری می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
زیر متغیرهای Omicron BA.4، BA.5 از محافظت در برابر عفونت اولیه omicron جلوگیری می کنند


چادری برای آزمایش COVID-19 در میدان تایمز در 27 آوریل 2022 در نیویورک برپاست.

بزرگنمایی / چادری برای آزمایش COVID-19 در میدان تایمز در 27 آوریل 2022 در نیویورک برپاست. (اعتبار: گتی | اسپنسر پلات)

بر اساس داده های اولیه از آفریقای جنوبی، حفظ عفونت اولیه omicron ممکن است شما را از زیر متغیرهای omicron در امان نگذارد.

این کشور در حال حاضر در آغاز موج جدیدی از عفونت‌ها است که عمدتاً توسط دو زیرمجموعه ویروس کرونا، BA.4 و BA.5 هدایت می‌شود. با وجود موج عظیم موارد از نسخه اصلی Omicron BA.1 در ماه دسامبر که بیشتر کشور را آلوده کرد، طبق داده های نیویورک تایمز، موارد جدید Omicron در دو هفته گذشته 259 درصد افزایش یافته است. بستری شدن در بیمارستان نیز در حال افزایش است و مرگ و میرها 18 درصد افزایش یافته است.

داده های اولیه که هفته گذشته به صورت آنلاین منتشر شد به توضیح اینکه چرا موارد دوباره در حال افزایش هستند کمک می کند – زیرواحدهای omicron BA.4 و BA.5 می توانند از خنثی کردن آنتی بادی های تولید شده توسط عفونت های BA.1 جلوگیری کنند. برای این مطالعه که توسط الکس سیگال ویروس شناس از موسسه تحقیقات سلامت آفریقا انجام شد، محققان با خنثی سازی آنتی بادی های افراد آلوده به BA.1 علیه BA.4 و BA.5 در آزمایشگاه مخالفت کردند. آنها نمونه هایی از 24 فرد واکسینه نشده آلوده به BA.1 و 15 فرد واکسینه شده که عفونت BA.1 را نیز داشتند (هشت نفر با واکسن Pfizer / BioNTech واکسینه شدند و هفت نفر واکسن جانسون و جانسون را دریافت کردند) داشتند.

6 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات