• خانه
  • اخبار
  • روسیه چند سانتی متر به رویای خود در مورد ترکش نزدیک می شود

روسیه چند سانتی متر به رویای خود در مورد ترکش نزدیک می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه چند سانتی متر به رویای خود در مورد ترکش نزدیک می شود


روسیه چند سانتی متر به رویای خود در مورد ترکش نزدیک می شود

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Kiril Kudryavtsev | Getty Images)

کاربران روسی توییتر هنگام تلاش برای دسترسی به این سرویس در 4 مارس متوجه چیز عجیبی شدند: نتوانستند. در طول شش روز گذشته، هر کسی که سعی می‌کند از روسیه به توییتر دسترسی پیدا کند، بدون توجه به اینکه چقدر سریع به اینترنت متصل می‌شود، سرعت اینترنت را کند شده است. سپس خورشید گرفتگی فرا رسید.

آفلاین شدن در توییتر نشان داد که دولت روسیه چقدر نقش رسانه های اجتماعی را در تشدید اختلافات بر سر تهاجم این کشور به اوکراین جدی گرفته است. و این نشان دهنده پیشرفت روسیه در ایجاد splInternet است، حرکتی که این کشور را به طور موثر از سایر زیرساخت های اینترنت جهان جدا می کند. چنین اقدامی به روسیه این امکان را می دهد که کنترل مذاکرات را تشدید کند و مخالفت ها را سرکوب کند – و هر روز که می گذرد نزدیک تر می شود.

استاندارد طلایی باغ‌های حصارکش دیجیتال، چین است که توانسته خود را با موفقیت بزرگی از بقیه دنیای دیجیتال جدا کند – اگرچه مردم هنوز راه خود را در اطراف دیوار بزرگ پیدا می‌کنند. “من فکر می کنم آنها برای این کار تلاش خواهند کرد [mimic China]«داگ مادوری از Kentik، یک شرکت نظارت بر اینترنت مستقر در سانفرانسیسکو، به روسیه گفت. اما برای چینی ها آسان نبود. چین تعداد زیادی از کارشناسان فنی را برای ایجاد نسخه اختصاصی اینترنت سفارش داده و مبالغ هنگفتی را خرج کرده است. تا سال 2001، مرکز بین المللی حقوق بشر و توسعه دموکراتیک تخمین زد که چین هر سال 20 میلیارد دلار برای تجهیزات مخابراتی سانسور شده هزینه می کند. فایروال معروف بزرگ دقیقاً همین است: فایروالی که هر بخش از ترافیک وارد شده به فضای سایبری در چین را بررسی می کند و آن را در لیست بلوک بررسی می کند. بیشتر ترافیک اینترنت به چین از سه نقطه خفه کننده عبور می کند که هرگونه محتوای ناخواسته را مسدود می کند. کپی برداری از رویکرد چین در قبال روسیه چیزی است که مادوری می گوید می تواند خارج از دسترس ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه باشد. مادوری گفت: «فکر نمی‌کنم روسیه چنین انرژی را در منابع مهندسی برای بازتولید آن سرمایه‌گذاری کرده باشد». “کشورهای زیادی وجود دارند که دوست دارند آنچه چین دارد داشته باشند، اما نمی توانند. آنها افرادی را ندارند که این کار را انجام دهند. قبل از اینکه روسیه شبیه چین شود، راه هایی وجود دارد.

12 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات