• خانه
  • اخبار
  • روسیه پیشنهاد می کند که پروازهای «مستقل» برای فضانوردان اروپایی فراهم کند

روسیه پیشنهاد می کند که پروازهای «مستقل» برای فضانوردان اروپایی فراهم کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه پیشنهاد می کند که پروازهای «مستقل» برای فضانوردان اروپایی فراهم کند


ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دیمیتری روگوزین، رئیس روسکوسموس، در جریان دیدار در کاخ کنستانتین با یکدیگر دست می‌دهند.

بزرگنمایی / ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه و دیمیتری روگوزین، رئیس روسکوسموس، در جریان دیدار در کاخ کنستانتین با یکدیگر دست می‌دهند. (اعتبار: Mikhail MezelTASS از طریق Getty Images)

هفته گذشته، فضانوردان اروپایی از این قاره خواستند تا ابزار مستقل خود را برای پرتاب انسان به فضا توسعه دهد. به عنوان بخشی از استدلال خود، فضانوردان گفتند که اروپا نباید برای دسترسی انسان به فضا به سایر کشورها یا شرکت‌های خصوصی وابسته باشد، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که نیازها و ارزش‌های ما در اولویت قرار گیرند.

در اصل، فضانوردان معتقدند که برنامه اروپایی پروازهای فضایی انسان نباید تابع هوس دیگران باشد. آنها نوشتند: «قدرت توانایی و ظرفیت عمل است: تنها در این صورت است که ما به عنوان شرکای کامل جهانی، جایگاهی روی میز تصمیم گیری خواهیم داشت».

رهبر برنامه فضایی روسیه دیمیتری روگوزین تصمیم گرفت راه حلی را پیشنهاد کند. که در یک سری از سه توییتروگوزین پیشنهاد کرد که اروپا از موشک و فضاپیمای سایوز برای پرتاب فضانوردان خود به فضا استفاده کند. او گفت که این وسیله نقلیه می تواند از فرودگاه فضایی اروپا در کورو، گویان فرانسه، پرتاب شود، درست همانطور که نسخه دیگری از موشک سایوز در حال حاضر برای ماموریت های باری انجام می دهد.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات