• خانه
  • اخبار
  • روسیه در حال تسلط بر اینترنت اوکراین است

روسیه در حال تسلط بر اینترنت اوکراین است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه در حال تسلط بر اینترنت اوکراین است


پوستری که در جریان اعتراضی در سال 2019 علیه کنترل دولتی اینترنت در روسیه دیده شد.  نمایش پوستر اکنون احتمالا دارنده آن را به زندان خواهد آورد.

بزرگنمایی / پوستری که در جریان اعتراضی در سال 2019 علیه کنترل دولتی اینترنت در روسیه دیده شد. نمایش پوستر اکنون احتمالا دارنده آن را به زندان خواهد آورد. (اعتبار: تصاویر SOPA | گتی)

بارگذاری صفحات وب در شهر خرسون در جنوب اوکراین در ساعت 2:43 بعد از ظهر روز 30 می بر روی دستگاه های مردم متوقف شد. تا 59 دقیقه بعد، هرکسی که با KhersonTelecom که در محلی به نام SkyNet شناخته می‌شود، به اینترنت متصل شد، نمی‌توانست با اقوام تماس بگیرد، آخرین اخبار را یاد بگیرد یا تصاویر را در اینستاگرام آپلود کند. آنها در قطع ارتباط مسدود شدند. وقتی صفحات وب در ساعت 3:42 بعد از ظهر شروع به زنده شدن کردند، همه چیز عادی به نظر می رسید. اما در پشت صحنه، همه چیز تغییر کرده است: اکنون تمام ترافیک اینترنت از طریق یک ارائه دهنده روسی و دستگاه قدرتمند سانسور آنلاین ولادیمیر پوتین عبور کرده است.

از پایان ماه می، 280000 نفر ساکن در شهر بندری اشغالی و اطراف آن با قطع دائم آنلاین زیرا ISPها مجبور هستند اتصالات خود را از طریق زیرساخت های روسیه تغییر مسیر دهند. به گفته مقامات ارشد اوکراینی و تحلیل های فنی بررسی شده توسط WIRED، بسیاری از ISP های اوکراینی در حال حاضر مجبور شده اند خدمات را به ارائه دهندگان روسی تغییر دهند و مشتریان خود را در معرض شبکه نظارت و سانسور گسترده این کشور قرار دهند.

روسیه در حال تسلط بر اینترنت اوکراین است

مقامات گفتند که به شرکت های اینترنتی گفته شده است که روابط خود را زیر نظر نیروهای اشغالگر روسیه تغییر مسیر دهند یا به طور کلی روابط خود را قطع کنند. علاوه بر این، سیم‌کارت‌های جدیدی برای تلفن‌های همراه بدون مارک با شماره‌های روسی در منطقه توزیع می‌شود که بیشتر مردم را به سمت شبکه‌های روسی سوق می‌دهد. کنترل سرورها، کابل‌ها و دکل‌های تلفن همراه – که همگی به عنوان زیرساخت‌های حیاتی طبقه‌بندی می‌شوند – که به مردم امکان دسترسی آزاد به شبکه را می‌دهند، یکی از اولین گام‌ها در «روسیه‌سازی» سرزمین‌های اشغالی تلقی می‌شود.

19 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات