• خانه
  • اخبار
  • روسیه در حال انجام حملات سایبری “بی رحمانه و مخرب” برای تشدید تهاجم به اوکراین است.

روسیه در حال انجام حملات سایبری “بی رحمانه و مخرب” برای تشدید تهاجم به اوکراین است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه در حال انجام حملات سایبری "بی رحمانه و مخرب" برای تشدید تهاجم به اوکراین است.


پرچم روسیه روی باینری های کامپیوتری که از بالا می افتد و محو می شود.

بزرگنمایی / پرچم روسیه روی باینری های کامپیوتری که از بالا می افتد و محو می شود. (اعتبار: گتی ایماژ)

در اول مارس، نیروهای روسیه که به اوکراین حمله کردند، یک برج تلویزیونی در کیف را پس از اینکه کرملین اعلام کرد قصد دارد «اطلاعات نادرست» در کشور همسایه را از بین ببرد، تخریب کرد. این اقدام عمومی تخریب جنبشی با یک اقدام بسیار مخفیانه تر اما نه کمتر مضر همراه است: هدف قرار دادن یک اپراتور تلویزیونی معروف اوکراینی با بدافزار برای از کار انداختن رایانه هایش.

بر اساس گزارشی که مایکروسافت در روز چهارشنبه منتشر کرد، این اقدام مضاعف یکی از نمونه‌های متعدد «جنگ هیبریدی» روسیه علیه اوکراین در سال گذشته است. از اندکی قبل از تهاجم، هکرها در شش گروه مرتبط با کرملین حداقل 237 عملیات را در راستای حملات فیزیکی در میدان نبرد، اندکی قبل از شروع تهاجم، راه اندازی کرده اند. تقریباً 40 مورد از آنها صدها سیستم را با استفاده از پاک‌کننده‌های بدافزار هدف قرار می‌دهند که فایل‌های مهم ذخیره شده در هارد دیسک را حذف می‌کنند تا دستگاه‌ها نتوانند بوت شوند.

تام برت، معاون شرکت مایکروسافت برای مایکروسافت گفت: «همانطور که جزئیات گزارش امروز، استفاده از حملات سایبری توسط روسیه به‌نظر می‌رسد به شدت مرتبط است و گاهی مستقیماً عملیات نظامی جنبشی آن را هدف قرار می‌دهد، هدف قرار دادن خدمات و مؤسساتی که برای غیرنظامیان حیاتی هستند». امنیت مشتری او گفت که “حملات سایبری بی رحمانه و مخرب روسیه” به ویژه نگران کننده است زیرا بسیاری از آنها زیرساخت های حیاتی را هدف قرار می دهند که می تواند اثرات منفی آبشاری بر کشور داشته باشد.

5 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات