• خانه
  • اخبار
  • روسیه: تا زمانی که ایستگاه فضایی خودمان آماده نشود، ایستگاه فضایی را ترک نخواهیم کرد

روسیه: تا زمانی که ایستگاه فضایی خودمان آماده نشود، ایستگاه فضایی را ترک نخواهیم کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
روسیه: تا زمانی که ایستگاه فضایی خودمان آماده نشود، ایستگاه فضایی را ترک نخواهیم کرد


مردم بیش از دو دهه است که در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می کنند.

مردم بیش از دو دهه است که در ایستگاه فضایی بین المللی زندگی می کنند. (اعتبار: ناسا)

در اوایل این هفته، روسیه اعلام کرد که قرارداد همکاری فعلی برای ایستگاه فضایی بین‌المللی را که در سال 2024 منقضی می‌شود، تمدید نخواهد کرد و پس از آن پروژه را ترک خواهد کرد. تقریباً همه خاطرنشان کردند که تاریخ خروج واقعی ذکر نشده است، و این احتمال وجود دارد که او بتواند بدون توافق رسمی به همکاری خود ادامه دهد. حالا به نظر می رسد که این اتفاق می افتد.

رویترز گزارش می دهد که یکی از مقامات ارشد ناسا اشاره کرده است که روسیه تا زمانی که ایستگاه خود را در مدار داشته باشد، به بهره برداری از بخش خود از ISS ادامه خواهد داد، چیزی که در حال حاضر برای سال 2028 در نظر گرفته شده است. اظهارات قبلی مقامات روسی نشان داد که ساخت این ایستگاه در سال 2024 آغاز خواهد شد، اما تاریخی برای تکمیل مشخص نشده است. روز چهارشنبه، Roscosmos همچنین ویدیویی را منتشر کرد که نشان می‌دهد تکمیل در سال 2028 خواهد بود و آژانس باید تا آن تاریخ به فعالیت ISS ادامه دهد.

با توجه به اینکه بسیار بعید است که روسیه بتواند زمانی که تحت تحریم های شدید قرار دارد، ایستگاهی بسازد، این چشم انداز را افزایش می دهد که Roscosmos هیچ جایگزینی در مدار تا پس از سال 2030 نخواهد داشت، سالی که ناسا برای پایان دادن به اشغال بخشی از خود تعیین کرده است. ISS

در Ars Technica بخوانید | نظرات