• خانه
  • اخبار
  • رمزنگاری نزدیک است! NIST استانداردهای رمزگذاری جدیدی را برای آماده سازی منتشر می کند

رمزنگاری نزدیک است! NIST استانداردهای رمزگذاری جدیدی را برای آماده سازی منتشر می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رمزنگاری نزدیک است! NIST استانداردهای رمزگذاری جدیدی را برای آماده سازی منتشر می کند


اثر هنری رایانه ای مفهومی از مدارهای الکترونیکی با نور آبی و قرمز که از آنها عبور می کند، نشان دهنده نحوه کنترل و ذخیره داده ها در یک رایانه کوانتومی است.

بزرگنمایی / اثر هنری رایانه ای مفهومی از مدارهای الکترونیکی با نور آبی و قرمز که از آنها عبور می کند، نشان دهنده نحوه کنترل و ذخیره داده ها در یک رایانه کوانتومی است. (اعتبار: گتی ایماژ)

در آینده ای نه چندان دور – شاید کمتر از یک دهه، هیچ کس دقیقاً نمی داند چه مدت – رمزنگاری که از تراکنش های بانکی، پیام های چت و سوابق پزشکی شما در برابر چشمان کنجکاو محافظت می کند، با ظهور محاسبات کوانتومی به طرز شگفت انگیزی شکسته خواهد شد. . روز سه شنبه، یک آژانس دولتی ایالات متحده، چهار طرح رمزگذاری مجدد را برای جلوگیری از این رمزنگاری نام برد.

برخی از پرکاربردترین سیستم‌های رمزگذاری کلید عمومی – از جمله سیستم‌هایی که از الگوریتم‌های RSA، Diffie-Hellman، و Diffie-Hellman با منحنی بیضی استفاده می‌کنند – برای محافظت از داده‌های حساس به ریاضیات متکی هستند. این مسائل ریاضی شامل (1) فاکتورگیری تعداد ترکیبی بزرگ یک کلید (معمولاً N نشان داده می شود) برای استخراج دو عامل آن (معمولاً P و Q) و (2) محاسبه لگاریتم گسسته ای که کلیدها بر اساس آن هستند.

امنیت این سیستم های رمزنگاری کاملاً به دشواری رایانه های کلاسیک در حل این مشکلات بستگی دارد. در حالی که تولید کلیدهایی که می توانند داده ها را به دلخواه رمزگذاری و رمزگشایی کنند، آسان است، محاسبه اعدادی که باعث کارکرد آنها می شود برای دشمن عملا غیرممکن است.

خواندن 12 پاراگراف باقی مانده | نظرات