رقابت برای تولید فولاد سبز

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رقابت برای تولید فولاد سبز


رقابت برای تولید فولاد سبز

برای بزرگنمایی کلیک کنید (اعتبار: Monty Rakusen / Getty)

مندر شهر از Woburn، ماساچوست، حومه شمال بوستون، تیمی از مهندسان و دانشمندان با کت‌های سفید، توده‌ای از شمش‌های فولادی خاکستری را به اندازه یک آجر روی میز آزمایشگاهی با نور نئون بررسی کردند.

چیزی که آنها به دنبال آن بودند، دسته ای از فولاد بود که با استفاده از یک روش تولید نوآورانه ایجاد شد، روشی که بوستون متال، شرکتی که یک دهه پیش از MIT جدا شد، امیدوار است که روش ساخت آلیاژ برای قرن ها را به طرز چشمگیری تغییر دهد. این شرکت ادعا می کند که با استفاده از برق برای جداسازی آهن از سنگ معدن خود می تواند فولاد بدون انتشار دی اکسید کربن تولید کند و راهی برای پاکسازی یکی از بدترین صنایع گازهای گلخانه ای در جهان ارائه دهد.

یکی از مواد اصلی مهندسی و ساخت و ساز، فولاد یکی از محبوب ترین مواد صنعتی در جهان است که سالانه بیش از 2 میلیارد تن تولید می شود. با این حال، این فراوانی هزینه زیادی برای محیط زیست دارد. تولید فولاد 7 تا 11 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهان را به خود اختصاص می دهد و آن را به یکی از بزرگترین منابع صنعتی آلودگی هوا تبدیل می کند. و از آنجایی که تولید می تواند تا سال 2050 یک سوم افزایش یابد، این بار بر محیط زیست می تواند افزایش یابد.

27 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات