• خانه
  • اخبار
  • رئیس ناسا می گوید که قراردادهای با قیمت پلاس یک “طاعون” برای آژانس فضایی است

رئیس ناسا می گوید که قراردادهای با قیمت پلاس یک “طاعون” برای آژانس فضایی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
رئیس ناسا می گوید که قراردادهای با قیمت پلاس یک "طاعون" برای آژانس فضایی است


بیل نلسون، مدیر ناسا، هنگام پرتاب موشک فالکون 9 اسپیس ایکس که حامل فضاپیمای کرو دراگون این شرکت در طی ماموریت Crew-4 در ماه آوریل بود، در اتاق تیراندازی چهار دیده شد.

بزرگنمایی / بیل نلسون، مدیر ناسا، هنگام پرتاب موشک فالکون 9 اسپیس ایکس که حامل فضاپیمای کرو دراگون این شرکت در طی ماموریت Crew-4 در ماه آوریل بود، در اتاق تیراندازی چهار دیده می شود. (اعتبار: جوئل کوسکی / ناسا از طریق گتی ایماژ)

بیل نلسون، مدیر ناسا، روز سه شنبه در کمیته فرعی بودجه سنای ایالات متحده حاضر شد تا در مورد درخواست بودجه ناسا برای سال مالی آینده بحث کند. سپس، کاملاً غیرمنتظره، بمبی را انداخت.

پس از سخنان مقدماتی خود، از نلسون پرسیده شد که به نظر او بزرگترین تهدید برای هدف ناسا برای فرود انسان روی ماه تا سال 2025 چیست. نلسون گفت که آژانس در برنامه خود برای توسعه سیستم فرود انسان نیاز به رقابت دارد. به عبارت دیگر، او از کنگره می خواست که از درخواست ناسا برای تأمین بودجه برای توسعه فرود دوم با وسیله نقلیه استارشیپ اسپیس ایکس حمایت کند.

اما نلسون به همین جا بسنده نکرد. او گفت که کنگره باید این قرارداد فرود را با یک پاداش با قیمت ثابت تامین کند که تنها زمانی به شرکت‌ها پرداخت می‌کند که به نقاط عطف مهم برسند. این مکانیسم مذاکره برای آژانس فضایی نسبتاً جدید است، که به طور سنتی از قراردادهای هزینه به اضافه برای برنامه های توسعه بزرگ استفاده می کند. چنین پاداش هایی هزینه های اجراکنندگان را به اضافه هزینه ای پرداخت می کند.

10 پاراگراف باقی مانده را بخوانید نظرات