• خانه
  • اخبار
  • دیگر نیازی به عذرخواهی نیست: ناسا در صف دریافت بودجه مورد نیاز برای طرح آرتمیس است

دیگر نیازی به عذرخواهی نیست: ناسا در صف دریافت بودجه مورد نیاز برای طرح آرتمیس است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
دیگر نیازی به عذرخواهی نیست: ناسا در صف دریافت بودجه مورد نیاز برای طرح آرتمیس است


موشک SLS ناسا و فضاپیمای اوریون در محل پرتاب در فلوریدا هستند و برای تمرین لباس مرطوب در اوایل آوریل آماده هستند.

بزرگنمایی / موشک SLS ناسا و فضاپیمای اوریون در محل پرتاب در فلوریدا هستند و برای تمرین لباس مرطوب در اوایل آوریل آماده هستند. (اعتبار: ناسا)

رئیس جمهور جو بایدن روز دوشنبه درخواست بودجه خود را برای سال مالی آینده منتشر کرد و ناسا برنده بزرگ آن است. دولت از کنگره می‌خواهد تا در سال 2023 مبلغ 25.9 میلیارد دلار برای آژانس فضایی تأمین کند، که افزایشی نزدیک به 2 میلیارد دلاری نسبت به 24.0 میلیارد دلاری که آژانس برای سال مالی 2022 دریافت کرده است.

درخواست بودجه ناسا شامل افزایش مناسب برای برنامه آرتمیس است که به دنبال انجام یک سری فرود انسان در ماه در اواخر این دهه است. به طور خاص، بودجه برای سیستم فرود انسانی از 1.2 میلیارد دلار برای سال مالی جاری به 1.5 میلیارد دلار افزایش خواهد یافت و به ارائه‌دهنده دوم اجازه می‌دهد شروع به کار کند. علاوه بر این، بودجه برای لباس های فضایی قمری از 100 میلیون دلار به 276 میلیون دلار افزایش خواهد یافت. ناسا همچنین بودجه قابل توجهی – 48 میلیون دلار – برای شروع توسعه کمپین های تحقیقاتی انسانی برای ماه و فراتر از آن دریافت خواهد کرد.

تمام این بودجه جدید در بودجه پیشنهادی علاوه بر میلیاردها دلاری است که ناسا سالانه برای توسعه موشک سیستم پرتاب فضایی و فضاپیمای اوریون هزینه می کند. بنابراین، کل بودجه برای Artemis از 6.8 میلیارد دلار در سال مالی 2022 به 7.5 میلیارد دلار در سال مالی آینده که از اول اکتبر 2022 آغاز می شود، افزایش می یابد.

9 پاراگراف دیگر را بخوانید نظرات